1

Przez dwa dni – 16 i 19 grudnia, niemal stu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowało w powiatowym konkursie muzyczno -recytatorskim zorganizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu z okazji  5 rocznicy śmierci  ks. Jana Twardowskiego.

Konkurs został uroczyście otwarty przez  Irenę Majdę – dyrektora I LO i Jerzego Kwaśniewskiego – starostę powiatu olkuskiego.
W części recytatorskiej uczniowie prezentowali wiersze Jana Twardowskiego, natomiast w części muzycznej dowolne utwory o tematyce religijnej.
Uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniało jury w składzie: Marida Zoń- polonista i dyrektor ZS Nr 4 w Olkuszu, Bożena Walczak i Sylwia Wyżychowska – polonistki  ZS w Bukownie, Wojciech Taborek – muzykolog i organista parafii św. Maksymiliana w Olkuszu, oraz ks. Stanisław2 Kołakowski -wikariusz parafii św. Andrzeja w Olkuszu.
Najlepsi recytatorzy to:
I m. – Kinga Matusiak z IV LO,
II m. – Bartłomiej Pilch z ZS Nr 4,
III m.- Krzyszto Mól z ZS Nr 3,
wyróżnienie – Magdalena Siudyka   z I LO.
W części muzycznej nagrodzeni zostali:
I m.- Piotr Wójcik z II LO,
II m. – Iwona Pasek  z ZS w Bukownie,
III m. – zespół muzyczny z ZS Nr 4 w składzie: Barbara Kiełtyka, Anna Rdest, Joanna Piega, Aleksandra Curyło, Bartłomiej Artiuchow, Adrian Andrzejczyk i Tomasz Król
wyróżnienie – duet: Katarzyna Głąb i Mateusz Duch z ZS w Wolbromiu.

W drugim dniu konkursu miały miejsce występy gimnazjalistów. Oceniało je  jury   w składzie: Halina Świtlicka -polonista i dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu, Beata Cyra-Szczurowska – polonista Gimnazjum Nr 4, Małgorzata Kluczewska – polonista Gimnazjum Nr 1, Renata Guzik – nauczyciel muzyki Gimnazjum w Sułoszowej, Wojciech Taborek – muzykolog, Anna Kajda – nauczyciel wiedzy o kulturze w I LO i ZS Nr 3.
Najlepsi recytatorzy:
I m.- Weronika Gamrat z Gimnazjum w Jangrocie
II m. – Daria Łaskawiec z Gimnazjum w Podlipiu,
III m. – Rafał Gałka z Gimnazjum Nr 4,
wyróżnienia: ex quo Laura Pragnący z Gimnazjum w Podlipiu i Wiktoria Lech z Gimnazjum Nr 4.
Gimnazjaliści nagrodzeni w części muzycznej w kategorii solistów:
I m. – Izabela Byczek z Gimnazjum Nr 3
II m. – Dominika Bilewicz przy akompaniamencie Tomasza Syguły z Gimnazjum w Kluczach
III m. ex equo Marlena Miszczyk z Gimnazjum w Podlipiu i Alicja Chmiel z Gimnazjum Nr1.

W kategorii zespoły muzyczne nagrodzono:
I m. – zespół z Gimnazjum Nr 3 w składzie: Miczał Cioch, Natalia Zub, Maciej Chochołowski, Justyna Ćwik, Karolina Wójcik, Karolina Kocjan, oraz zespół z Gimnazjum w Sułoszowej w składzie: Paulina Gęgotek, Natalia Sołtysik, Martyna Pasek, Klaudia Kućmierz, Klaudia Krawiec, Emilia Tarchoł, Julia Boroń.

II m. – zespół z Gimnazjum Nr 4 w składzie: Patrycja Nowak, Gabriel Nowak, Michał Bogdański, Grzegorz Piórkowski, Damian Cień.
III m.- zespół z Gimnazjum w Jangrocie w składzie: Weronika Gamrat, Aleksandra Migza, Anna Gaweł, Grzegorz Kuś.
Jury konkursu podkreśliło jego wysoki poziom tak w części muzycznej jak i recytatorskiej.
Konkurs zorganizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego został dofinansowany przez ks. Mieczysława Miarkę – proboszcza parafii św. Andrzeja, oraz Andrzeja Ryszkę- byłego posła do sejmu. Organizatorkami konkursu były: Janina Wojas i Monika Laga.                                                                                 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
hehe Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hehe
hehe

migza na prezydenta hehe