logo chmura s

Uczniowie IV LO uczący się fizyki w zakresie rozszerzonym (jako jedyni w powiecie olkuskim) mają możliwość udziału w wakacyjnych warsztatach i kołach naukowych prowadzonych przez pracowników naukowych AGH. Wszystko dzięki pilotażowemu projektowi Małopolska Chmura Edukacyjna, w którym bierze udział nasza szkoła.
Projekt umożliwia  młodzieży „Czwórki” uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w ciągu całego roku szkolnego dwa razy w miesiącu. Już w dniach od 29 czerwca do 4 lipca br. najlepsi „młodzi fizycy” z IV LO będą brali udział w letnich warsztatach naukowych, dzięki czemu znajdą się w elitarnym gronie uczniów wiodących liceów województwa małopolskiego i uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych krakowskiej AGH, zarówno na uczelni, jak również w warsztatach w Zakopanem, gdzie prowadzone będą badania naukowe.

Poza zgłębianiem wiedzy z fizyki młodzież IV LO weźmie również udział w warsztatach w takich dziedzinach jak: matematyka, przedsiębiorczość, informatyka, chemia, fizyka, społeczeństwo obywatelskie, biologia oraz żywność i środowisko. Tygodniowe warsztaty letnie będą odbywały się w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Rolniczym, Uniwersytecie Ekonomicznym, AGH oraz Politechnice.

Dzięki platformie multimedialnej, możliwe jest prowadzenie wirtualnych zajęć, wspólnych badań naukowych, wirtualnych laboratoriów, wymiana materiałów dydaktycznych. Dla uczniów oznacza to dostęp do wiedzy wykładowców i zasobów uczelni, większe szanse na zapoznanie się z tym, czym uczelnie się zajmują, co oferują i jakie możliwości stwarzają. Młodzież zyska dostęp do informacji naukowej „z pierwszej ręki”, do najnowszych wyników i kierunków badań, nauczy się lepiej pracować w zespole i logicznie myśleć.
http://e-chmura.malopolska.pl/

Tekst: IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze