W czasach nowoczesnych technik multimedialnych wydawać by się mogło, że tradycyjne gry planszowe odeszły już dawno do lamusa. Pomimo rozwoju techniki, od kilku lat powiększają one jednak grono swoich fanów. Nie inaczej jest w Olkuszu. W miniony weekend w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy oficjalny turniej gier planszowych „Srebrny Pionek”.

Spotkania z grami planszowymi mają w naszym mieście sporą tradycję. Po cyklicznych „Wieczorach z planszówkami” Stowarzyszenie „Po prostu działaj” postanowiło pójść krok dalej i zorganizowało imprezę w nowej formule. „Srebrny Pionek” to jednodniowy konwent, którego pierwsza edycja odbyła się 24 września 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

Jak komentują sami organizatorzy, konwent gier planszowych to nie tylko spotkanie miłośników tego typu rozgrywek, ale też okazja, by Ci, którzy o tej rozrywce niewiele jeszcze słyszeli mogli spróbować swoich sił i być może na dobre załapać bakcyla. Fani gier planszowych mieli okazję do współzawodnictwa i sprawdzenia swoich umiejętności.

Osoby, które nie miały zaś do tej pory styczności z „planszówkami”, mogły zapoznać się z klimatem, który towarzyszy takiej formie spędzania wolnego czasu. Czekały na nich osoby, które tłumaczyły w prosty i przystępny sposób reguły poszczególnych gier. Ich zadaniem była pomoc i dobór gier odpowiednich do preferencji poszczególnych uczestników.

Na wszystkich odwiedzających czekał specjalnie przygotowany Pokoju Gier, w którym toczyły się rozgrywki. Organizatorzy przewidzieli możliwość wypożyczania gier, a także konkursy i turnieje z nagrodami.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze