aaa fifi oks

Minął pierwszy tydzień ferii zimowych, a wraz z nim zakończyła się kolejna edycja piłkarskiego zimowiska przygotowanego przez Olkuski Klub Sportowy „Słowik”. Przez sześć dni, od poniedziałku aż do soboty, młodzi adepci futbolu trenowali od rana do wieczora, zajęcia sportowe przeplatając dobrą zabawą. Był to również czas turniejowych sukcesów. Drużyna Żaków (U-9) wygrała zmagania w Kazimierzy Wielkiej, natomiast Orlicy (U-11) sięgnęli po brązowe medale w Wieliczce, kosztem samej Cracovii.

 

– To już kolejna edycja naszego zimowego zgrupowania, które każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony naszych podopiecznych i ich rodziców. Rzeczywiście przez niemal tydzień od świtu aż do zmierzchu spędzaliśmy razem czas, grając w piłkę, pływając i oddając się innym przyjemnościom. Oczywiście nie zabrakło też czasu na solidny trening – mówi koordynator OKS-u Rafał Pięta.

Słowik podczas piłkarskich ferii miał szeroką bazę treningową. Ponad 50 chłopców i dziewczynek wraz ze swoimi opiekunami, przez sześć dni korzystało z gościnności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, a także Dyrekcji Szkół Podstawowych nr 2 i 9 oraz Gimnazjum nr 4. Do zajęć typowo piłkarskich doszły także wizyty na krytej pływalni oraz w Osiedlowym Klubie Kubuś, gdzie młodzi piłkarze mieli okazję nie tylko potańczyć, ale także odbyć kilka lekcji pod okiem instruktora fitness. Nie można też zapominać o wypadach do aqua parku w Dąbrowie Górniczej, kręglach w Sosnowcu i pojedynku na laserowe bronie w Katowicach. Oczywiście futbolowej atmosferze sprzyjały także wspólne posiłki i zajęcia integracyjne. Na zakończenie zimowiska, trenerzy zafundowali swoim zawodnikom sporą liczbę konkursów i oficjalnie podsumowali aktywny tydzień.

– Tak to się wszystko złożyło, że nasze obozowanie pokryło się z występami w turniejach. Jesteśmy dumni z postawy chłopców, którzy solidarnie przywieźli okazałe puchary, ogrywając naprawdę solidne drużyny z Krakowa czy Wieliczki. Kolejne laury tylko potwierdzają, że idziemy w dobrym kierunku, a o Słowiku jest coraz głośniej – dodaje Rafał Pięta.

Gwoli ścisłości, Żaki Słowika zdominowały turniej w Kazimierzy Wielkiej sięgając tam po tytuł najlepszej drużyny, a Orlicy w Wieliczce w serii rzutów karnych decydujących o trzeciej pozycji pokonali Cracovię. Królami strzelców w obu imprezach zostali: Maciej Barczyk (U-9) oraz Jan Koźlik (U-11). Przed OKS-em kolejne wyzwania. Już 23 lutego w tradycyjnym „Pucharze Słowika” zagrają trampkarze oraz chłopcy z rocznika 2006, ale i tak największym projektem, na jakim obecnie skupiają się klubowi działacze jest utworzenie żeńskich zespołów.

Więcej informacji na temat tej akcji, jak również wiele innych informacji z codzienności Słowika na klubowej stronie internetowej: www.oksslowikolkusz.futbolowo.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze