Władze I.K.S.-u Olkusz zdecydowały, że w rundzie jesiennej A klasowych rozgrywek nie wystartuje druga drużyna. Główny powód – mniej kasy.
-Po rozmowach ze sponsorem wniosek zarządu jest taki, aby w nadchodzących rozgrywkach druga drużyna nie brała udziału. Powód jest prozaiczny – chodzi o pieniądze. W ubiegłym roku mieliśmy sporo środków na działalność klubową, ale pierwsze półrocze pokazuje, że jest zdecydowanie gorzej. Dotacja z magistratu wystarcza na 20 – 25 procent wszystkich kosztów. W czwartej lidze nie da się grać za darmo. Do tego w ubiegłym sezonie juniorzy i trampkarze grali w lidze małopolskiej. Dla tych młodych adeptów piłki nożnej była to przygoda, możliwość sprawdzenia się, no i mieli okazję przekonać się, jak wygląda olkuska piłka w porównaniu z takimi potentatami, jak Cracovia czy Wisła. Myślę, że kilku najlepszych juniorów mogłoby trenować z pierwszym zespołem. Musieliśmy zadać podstawowe pytanie – czy utrzymujemy czwartą ligę i walczymy o więcej czy też zajmujemy się tym, co jest – wyjaśnił prezes klubu Adam Przybyła.
Taka decyzja nie była łatwa do podjęcia, ale sytuacja finansowa klubu mówi sama za siebie. Jak wynika ze sprawozdania finansowego, w minionym roku klub na sekcję piłki nożnej otrzymał z Urzędu Miasta i Gminy Olkusz dotację w wysokości 48 tys. złotych. Od sponsorów piłkarze otrzymali nieco ponad 173 tys. złotych, a prawie 29 tys. złotych stanowiły darowizny.
Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja dotyczącą młodszych zespołów. Najprawdopodobniej juniorzy będą stanowić jeden zespół, trampkarze zostaną zaś w dwóch grupach – starsi i młodsi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze