1

Od niedawna najmłodsi mieszkańcy Klucz mogą korzystać z nowego placu zabaw, który powstał w parku za dawnym urzędem gminy. Jeden z mieszkańców zwraca uwagę na złe – jego zdaniem – wykonanie miejsca, gdzie dzieci spędzają wolny czas.

Nasz Czytelnik przesłał nam zdjęcia wadliwych elementów nawierzchni. – Plac został wykonany w sposób karygodny i skandaliczny! To, co widać na zdjęciach, dyskwalifikuje nawierzchnię do użytkowania. Strach puścić tam dzieci. Zwracam uwagę na sposób łączenia płyt za pomocą plastikowych opasek i gwoździ – e- mail z taką interwencją trafił do naszej redakcji.

2 5
3 4

Z pytaniami zwróciliśmy się do władz gminy Klucze, ponieważ plac jest inwestycją samorządową. – Mata przerostowa została zamontowana zgodnie z opisem dołączonym do certyfikatów produktu. Zakłada on, że mata może być montowana bezpośrednio na trawniku lub czarnoziemie, na którym jest siana trawa. Maty można mocować wzajemnie opaskami zaciskowymi. Montaż do podłoża wykonuje się za pomocą plastikowych kołków montażowych. Końcowy efekt uzyskuje się po 4 – 6 tygodniach, po przerośnięciu trawy przez otwory – takie wyjaśnienia otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Kluczach.

Przypomnijmy, że na opisywaną inwestycję gmina uzyskała unijne wsparcie. Koszt inwestycji to 617 575,39 złotych, z czego 228 000,00 złotych stanowi dotacja pozyskana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Nad Białą Przemszą”.
Obok placu wybudowano alejki, przy których stoją stoliki do gier, nowe ławki i kosze na śmieci. Znajduje się tam również altana i siłownia zewnętrzna. Cały teren obsadzono roślinami ozdobnymi, zamontowano oświetlenie i monitoring.
Wykonawca całego przedsięwzięcia udzielił pięcioletniej gwarancji na wykonane prace.

A jak Wy oceniacie nowy plac zabaw dla dzieci? Czekamy na Wasze opinie!

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
5 Wątków
1 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
POWERRubber.com Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BHP
BHP

Protokół obioru ktoś podpisał.
Kto?

mama
mama

😉 W Kluczach plac zabaw tylko do poprawki…a dzieci w BOGUCINIE MAŁYM zostały na czas wakacji pozbawione Placu zabaw jak widać Pan Burmistrz Olkusza zapomniał o nich…smutne to ale prawdziwe

Kluczmen
Kluczmen

Ten kto podpisał protokół odbioru do dyscyplinarnego zwolnienia. Należałoby zgłosić sprawę do CBA czy przypadkowo podpisanie protokołu odbioru nie miało podłoża korupcyjnego. Wójt powinien podać do publicznej wiadomości dane personalne osoby, która podpisała odbiór tego bubla. Takie układy urzędniczo-biznesowe powinny być publicznie napiętnowane!!! Lokalnym układom i układzikom mówię stanowcze NIE!!!

klucze
klucze

Zobaczcie jeszcze- wystajace plyty betonowe pod zabawkami! Upadek dziecka np glowa na kant= SMIERC!!! CO TO MA BYC???
NA PEWNO NIE PUSZCZE TAM DZIECI!

POWERRubber.com
POWERRubber.com

Szanowni Państwo! Jako producent mat powerrubber.com, zdecydowanie należy sprawdzić warunki umowy dla realizacji tego placu. Najczęściej firmy montażowe podpisują gwarancję. To co co zostało tutaj udokumentowane świadczy o braku kompetencji firmy montażowej. Jeżeli to jest pomocne, możemy wystawić opinię Specjalistów.

Proszę dbać o bezpieczeństwo Dzieci!

rafał
rafał

najlepiej nic nie robić, bo zawsze się jakiś „mądry” znajdzie i dziurę w całym wypatrzy. Moje dzieciaki tak chodzą i są zadowolone. To jaki jest ten plac wystarczy popatrzyć ile dzieci się tam bawi. Jak przy każdej inwestycji mankament są i trzeba je poprawić ale robienie z tego afery świadczy albo o złej woli albo zwykłej głupocie.