roman piasnik 2018 800x800

Materiał wyborczy KWW Roman Piaśnik – Dobry Wybór
KOMUNIKACJA
Co już zrobiliśmy?
Pewne jest już, że w pierwszej połowie przyszłego roku na nasze ulice wyjadą 23 nowoczesne i ekologiczne autobusy – w pełni klimatyzowane, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odpowiednie umowy na ich dostawę zostały już podpisane. Wiadomo też, że zostanie zmodernizowany plac koło Supersamu, gdzie powstanie dynamiczny system informacji pasażera

Ta inwestycja – warta 28 mln zł (blisko 20 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania) – oznacza całkowitą rewolucję w jakości olkuskiej komunikacji miejskiej. Od samego początku dużo uwagi poświęcam kwestiom organizacji ruchu, zwłaszcza w tych częściach miasta, które – z uwagi na zwartą zabudowę – nie pozwalają na budowę nowych dróg. Dodatkowo, dzięki wyznaczeniu kontrpasów, otworzyliśmy centrum miasta dla ruchu rowerowego. W ostatnich czterech latach na olkuskich osiedlach powstały setki nowych miejsc parkingowych. Każda przebudowa dróg gminnych oraz zmiana planu zagospodarowania przestrzennego prowadzona jest ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wytyczenia nowych miejsc parkingowych.

Co teraz?
Przeprowadzone przez Gminę Olkusz profesjonalne analizy ruchu wyraźnie wskazały nam newralgiczne punkty komunikacji w centrum Olkusza. Na tej podstawie podejmę działania, które pozwolą lepiej wyprowadzać ruch poza ścisłe centrum Olkusza, ograniczając powstające zatory. Równie ważne będzie też przygotowanie odpowiedniej infrastruktury rowerowej, stanowiącej realną alternatywę dla samochodów. Wykonaliśmy profesjonalną analizę także w tym zakresie. Pierwsze kroki zostały zatem wykonane, wymagają jednak kontynuacji. Będę dążył do tego, by – zaproponowane w planach zagospodarowania przestrzennego – miejsca parkingowe systematycznie powstawały. Konieczna wydaje się budowa podziemnego parkingu na placu w pobliżu DK 94 i rynku. Wspólnie z partnerami z trzech gmin chcemy wprowadzić darmowe bilety dla uczniów i olkuskich seniorów.

Plan na 5: Płynna komunikacja w centrum i na osiedlach

 

NASZE BEZPIECZEŃSTWO

Co już zrobiliśmy?
Poprawa bezpieczeństwa w mieście i sołectwach to jeden z priorytetów mijającej już kadencji. Częste patrole Straży Miejskiej (w tym część wspólnie z Policją), liczne zmiany organizacji ruchu, zajęcia edukacyjne we wszystkich szkołach, akcje odblaskowe to tylko niektóre z naszych działań prowadzonych w zakresie bezpieczeństwa. W monitoring wyposażyliśmy wiele szkół na terenie gminy Olkusz. W celu poprawy bezpieczeństwa w Olkuszu wspieraliśmy finansowo zakupy pojazdów Policji. Niemal bez przerwy pracują dyskretnie montowane fotopułapki, których celem jest „łapanie na gorącym uczynku” podrzucających odpady lub wandali. Sukcesywnie modernizujemy zaplecze Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie naszej gminy. W trakcie są kompleksowe remonty kilku strażnic OSP: m.in. w Gorenicach, Zedermanie, Braciejówce, Zawadzie, Osieku, Kosmolowie. Każdego roku doposażamy strażaków ochotników z Gminy Olkusz w sprzęt ratowniczy i samochody.

Co teraz?
Jestem przekonany, że częste patrole służb porządkowych przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa, dlatego chciałbym je podtrzymać. Niezbędna jest budowa – od podstaw – sieci monitoringu w Olkuszu. Analizując mapę zagrożeń, nie mam wątpliwości, że monitoringiem powinny zostać objęte wszystkie olkuskie osiedla oraz newralgiczne punkty w sołectwach. Czas edukację o bezpieczeństwie przenieść na zupełnie nowy poziom. W Olkuszu powstanie prawdziwe miasteczko ruchu drogowego, na którym młodzi uczestnicy ruchu będą mogli uczyć się poruszania po ulicach oraz zdawać egzaminy na kartę rowerową. Potrzeby inwestycyjne w zakresie modernizacji remiz oraz unowocześniania wyposażenia Ochotniczych Straży Pożarnej są naprawdę duże. Liczę, że – z pomocą programów finansowania takich jak Bezpieczna Małopolska, czy Małopolskie Remizy – będziemy nadal – wspólnie z druhami – dbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Plan na 5: Bezpieczni mieszkańcy w bezpiecznym mieście

 

 

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
3 Autorzy komentarzy
JolantaZobatel2sortuKuba Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kuba
Kuba

Czy doczekamy się jakiejś wspólnej debaty kandydatów na burmistrza? Czy komitety, Panowie się odważą?

obatel2sortu
obatel2sortu

Brawo Panie burmistrzu!Powodzenia w reelekcji!Świetne wypunktowanie Łukaszka i obnażenie jego pissowskiej obłudy 🙂 To był nokaut na tej miernocie!Srebrne miasto zmienia oblicze między innymi dzięki funduszom europejskim!Musimy pozostać w cywilizacji zachodu wolni od pissowskiego ciemnogrodu i kaczej dyktatury! 21 ego idźmy na wybory bo pisiorki pójdą jak zwykle z klapkami na oczach i intelektualnym pustostanem 😮 😮 😀 !

JolantaZ
JolantaZ

Pan Roman nie potrafi rozmawiać, ma bardzo obszerny program wyborczy ale pewnie nawet słowa z niego nie zna. Kandydaci chcieli z nim porozmawia ale on nie chce. Dla niego to byłaby kompromitacja.

JolantaZ
JolantaZ

Panowie tak, oprócz Pana Romana Piaśnika, który nie potrafi merytorycznie dyskutować. Jak nie spodoba mu się, co ktoś mówi to wychodzi i trzaska drzwiami.