ekonomik siatka

Przed rokiem w ramach programu „Szkoła bez przemocy” Zespół Szkół nr 3 zainaugurował integracyjny turniej siatkarski „Fair Play Łączy Pokolenia”. Pomysłodawcą imprezy była nauczycielka Agata Wdowik, która w asyście swoich uczniów, w Warszawie w Pałacu Prezydenckim odebrała wyróżnienie za projekt propagujący rywalizację właśnie w duchu fair play. Było to nie lada wydarzenie w życiu szkoły, bowiem inicjatywa olkuskiego „Ekonomika” znalazła się w gronie 40 najciekawszych propozycji w skali całego kraju. Pomysł zmagań pod siatką spodobał się jego uczestnikom i organizatorom to tego stopnia, że postanowili wrócić na boisko i po raz drugi walczyć o szkolny prymat.

 

Wzorem ubiegłego roku, do rywalizacji przystąpiło pięć różnych zespołów. Obok obecnych uczniów i uczennic ZS nr 3, nie mogło także zabraknąć rodziców, nauczycieli i oczywiście triumfatorów premierowej edycji turnieju – absolwentów. Ci ostatni jak zwykle bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów i nie będzie to żadną tajemnicą, ani zaskoczeniem, że to właśnie absolwenci po raz drugi okazali się najlepsi. Za nimi sklasyfikowano uczniów, a miejsce na najniższym stopniu podium zajęli rodzice. Turniejową tabelę uzupełnili nauczyciele oraz uczennice. – Najlepszy w tym naszym przedsięwzięciu jest fakt, że bawią się dosłownie wszyscy, niezależnie od wieku, czy pozycji zajmowanej w szkolnych strukturach – zauważa pomysłodawca zmagań, Agata Wdowik.ekonomik siatka1

Według harmonogramu, w turnieju rozegrano dziesięć spotkań. Każdy zagrał z każdym, a warunkiem zdobycia kompletu punktów w danym meczu było wygranie dwóch setów (do 15 punktów każdy). Obok czysto sportowych emocji, uczestnicy turnieju „Fair Play Łączy Pokolenia” mieli także okazję potańczyć i powspominać stare dobre czasy, kiedy to „Ekonomik” był ich drugim domem. Dzięki sponsorom, Radzie Rodziców i innym prywatnym osobom, turniej podobnie jak przed rokiem, kiedy to był finansowany z programu grantowego, miał swój splendor. Rywalizującym na boisku kolegom ze szkolnych ławek, z trybun pomagali pozostali uczniowie. Każdy z uczestników mógł też liczyć na pamiątkową koszulkę. – Mamy nadzieję, że hasło fair play połączy nas już na stałe. Widać, że organizacja tego turnieju jest potrzebna naszej szkole, dodaje jej nowego blasku i służy integracji środowiska – przyznaje Agata Wdowik.

Współorganizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:37492}{joomplu:37503}{joomplu:37486}{joomplu:37478}

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o