orbita_slawkow

Orbita – UKS Sławków 16:2
Zdecydowane zwycięstwo na starcie rundy wiosennej odnieśli w sosnowieckiej lidze orlików piłkarze Orbity Bukowno. Podopieczni trenera Mateusza Lato pokonali UKS Sławków aż 16:2.

Dominacja Orbity w tym meczu nawet przez moment nie podlegała dyskusji. Jedynie na początku drugiej połowy chwila dekoncentracji i roszady w obronie kosztowały ją stratę dwóch goli. Orbita grała szybko, pomysłowo, budując kilka naprawdę bardzo przyjemnych dla oka akcji. Prawdziwy „dzień konia” miał Kuba Banasik, który zdobył aż osiem, czyli połowę goli dla swojej drużyny. Mogło być ich zresztą więcej, bo w końcówce popularny „Banan” nie wykorzystał karnego posyłając piłkę w słupek. Trener Orbity Mateusz Lato nie popadał jednak po meczu w hurraoptymizm. – Wynik to sprawa drugorzędna, ale oczywiście cieszy zwłaszcza, że w tej lidze gramy zespołem opartym na chłopcach rok młodszych niż zespoły rywali. Chłopców z rocznika 2002 uzupełniają jedynie ci z 2001, którzy akurat mniej grają w katowickiej lidze tego rocznika. Cieszą fragmenty takiej gry jakiej od tych chłopców już wymagamy, tym bardziej, że u rywali widać wyraźny postęp i wcale nie byli to chłopcy do bicia. Sądzę, że Sławków pokaże jeszcze w lidze lwi pazur.

Sosnowiecka liga orlików grupa II
Orbita Bukowno – UKS Sławków 16:2 (7:0)
Bramki dla Orbity: Banasik 8, Nocoń 3, Dąbrowski 2, Kubański, Macek i jedna samobójcza
Orbita: Łukasz Sito (Mikołaj Kondek) – Bartosz Kondek, Konrad Liszka, Kacper Macek, Szymon Nocoń, Jakub Banasik, Kacper Kubański oraz Mateusz Dąbrowski, Wiktor Łaskawiec, Maciej Grzesiak i Jakub Gładys.