DSCF2200

W piątek zakończył się trwający trzy dni Powiatowy Festiwal Kultury Dziecięcej dla Przedszkolaków „O Pluszowego Misia”, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie we współpracy z tutejszym Miejskim Przedszkolem. Tegoroczna edycja była jedenastą w historii tej imprezy.

 

Festiwal od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedszkoli całego powiatu olkuskiego. Jego cele to m.in. promowanie twórczości dziecięcej, rozwijanie zainteresowań plastycznych, muzycznych i teatralnych, odkrywanie i doskonalenie indywidualnych uzdolnień artystycznych dzieci, a także integracja środowisk oświatowo-wychowawczych powiatu.
Hasłem przewodnim tegorocznego Festiwalu była „Podróż przez siedem kontynentów”. W  ramach imprezy, w dniach 19-21 kwietnia, odbyły się kolejno konkurs plastyczny, konkurs recytatorski i konkurs piosenki. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci w przedziale wiekowym 3-6 lat.
Na konkurs plastyczny w tym roku napłynęły 94 prace, w tym w kategorii 3-latków – 37 prac, w kategorii 4-latków – 21 prac, w kategorii 5-latków – 16 prac, w kategorii 6-latków – 20 prac.

DSCF2186

Do konkursy recytatorskiego zgłosiło się 133 przedszkolaków, ale ostatecznie w przesłuchaniach wzięło udział 114 dzieci. Jury konkursu oceniło dzieci z 16 placówek przedszkolnych powiatu olkuskiego w tym: w kategorii dzieci 3-letnich – 19, w kategorii dzieci 4-letnich – 23, w kategorii dzieci 5-letnich – 30, w kategorii dzieci 6-letnich – 42.
Przy ocenie wystąpień recytatorów brano pod uwagę: dobór repertuaru wg przyjętych zasad konkursowych określonych w regulaminie; walory artystyczne tekstu; interpretację utworu i zaangażowanie wykonawcy; ogólne wrażenie artystyczno-estetyczne i wizerunek sceniczny wykonawcy. Trzeciego dnia Festiwalu odbył się konkurs piosenki. Zgłoszono do niego 100 przedszkolaków, ale ostatecznie w przesłuchaniach wzięło udział 86 solistów. Jury oceniło występy dzieci przybyłych z 20 placówek przedszkolnych powiatu olkuskiego w tym: w kategorii dzieci 3-letnich – 10, w kategorii dzieci 4-letnich – 14, w kategorii dzieci 5-letnich – 25, w kategorii dzieci 6-letnich – 37. Przy ocenie wystąpień brano pod uwagę: dobór repertuaru wg przyjętych zasad konkursowych określonych w regulaminie, walory artystyczne tekstu piosenki; prezentację utworu, zaangażowanie wykonawcy, ogólne wrażenie artystyczno – estetyczne i wizerunek sceniczny wykonawcy.
Wyniki wszystkich konkursów są dostępne na stronie Miejskiego Przedszkola w Bukownie: http://miejskieprzedszkolebukowno.szkolnastrona.pl/  

Organizatorzy zapraszają wszystkich nagrodzonych  na Galę Festiwalu, która odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 10:00 w sali widowiskowej MOK Bukowno. W czasie uroczystości laureatom tegorocznych konkursów zostaną wręczone nagrody.

XI Powiatowy Festiwal Kultury Dziecięcej dla Przedszkolaków „O Pluszowego Misia” obywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego, Burmistrza Miasta Bukowno oraz Rady Rodziców Miejskiego Przedszkola w Bukownie.

DSCF2196

DSCF2151

DSCF2158

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze