Pasmem sukcesów okazują się starty uczniów Zespołu Szkół nr 4 w konkursach polonistycznych organizowanych na terenie powiatu olkuskiego. W ciągu zaledwie trzech miesięcy uczniom Budowlanki udało się aż siedmiokrotnie stanąć na podium humanistycznych zmagań i wydaje się, że ta znakomita passa nie ma zamiaru się skończyć. 15 grudnia 2009 odbył się VII Małopolski Turniej Wiedzy o Teatrze. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych główną nagrodę zdobyła Agnieszka Muzyk, a wyróżnienie przypadło Paulinie Sowuli – obydwie reprezentowały ZS nr 4 w Olkuszu. Prawdziwy prym wiodą uczniowie reprezentujący tę szkołę w zmaganiach poetyckich. W Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Snuć miłość”, organizowanym pod patronatem Starostwa Powiatowego w I LO w Olkuszu, uczniowie Budowlanki zajęli: I miejsce – Olga Ferens, III miejsce – Przemysław Kura oraz III miejsce – Aleksandra Curyło  w kategorii poezji śpiewanej. Sukces został powtórzony podczas etapu powiatowego „55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”, który odbył się 17 marca w MOK w Olkuszu. II miejsce przyznano Oldze Ferens, a wyróżnienie po raz kolejny zdobył  Przemysław Kura. Oboje startowali w kategorii poezji recytowanej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
RobertJan Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Jan

Gratulacje dla humanistów ze Szkoły Budowlanej.To widoczne sukcesy również Pani Dyrektor-polonistki.Wyobrażam sobie murarza recytującego przy pracy wiersze wspólczesne.A gdzie te ambitne licea-„Jedynka”Czwórka?Budowlanka pokazała wam,w którym jesteście szeregu.

Robert
Robert

Brawo! Szkoła techniczna, a jednak potrafi wypromować humanistów! Renomowane olkuskie licea zostały w tyle! Tak trzymać!!!