wolbromdni1

 Wyjątkowo kapryśna pogoda towarzyszyła obchodom święta miasta jakie odbyły się w miniony weekend w Wolbromiu. Jednak nawet jeśli aura szczędziła słonecznych chwil, to program obchodów był wyjątkowo barwny i bogaty.

Większość uroczystości odbywała się w okolonym drzewami parku przy miejscowym domu kultury. Przez dwa dni główna scena tętniła życiem, zarówno za sprawą miejscowych talentów jak i gwiazd, które uświetniały wieczorne imprezy. 

 

Organizatorzy nie zapomnieli również o milusińskich. Oprócz karuzeli i przejażdżek kucykami, najmłodsi mogli uczestniczyć w wielu konkursach, jak choćby kręcenia hula-hop, plastycznym czy puszczania gigantycznych baniek mydlanych.
W tym roku, jak i w poprzednich latach, mieszkańcy uczestniczący w obchodach mogli połączyć przyjemne z pożytecznym i wspomóc finansowo Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej. Wystarczyło kupić ciekawe przedmioty na specjalnie przygotowanym stoisku lub nabyć cegiełkę.

Przez całe sobotnie popołudnie na scenie prezentowały się lokalne talenty, dla których występ podczas takich uroczystości jest okazją do zaprezentowania się przed szerszą publicznością.

Cykl występów poprzedził niezwykły koncert kijowskiego chóru „Dzwony Podola”, Potem sceną zawładnęły: zespół taneczny Casjopeya z Miechowa, wokalistka Natalia Balik, zespół wokalny DK, duet wokalny- Anna Gaweł i Aleksandra Ozga, formacja 7th Step, Martyna Pałka, ZPiT Wolbromiacy oraz Kickstart. Przybywający coraz liczniej tłum gości z niecierpliwością oczekiwał na główne gwiazdy wieczoru: Ego Trip, Mesajah, Donatana and Cleo oraz Formację Nieżywych Schabuff . Sobotnie uroczystości zakończył pokaz pirotechniczny.

Przez sporą część niedzielnego popołudnia pod sceną bawiły się rodziny z małymi dziećmi. Wszystko za sprawą spektaklu przygotowanego przez Teatr Iluzji Mefisto. Później prezentowały się zespoły: Rootzmans oraz Uniqplan. Gwiazdami wieczoru były formacje Piersi i Elektryczne Gitary. Pomimo, że pogoda nie sprzyjała, plac w parku wypełnił się po brzegi, zaś rozbawiona publiczność wielokrotnie prosiła o bisy.

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Jan Łaksa serdecznie dziękuje za wsparcie organizacji tegorocznych Dni Wolbromia darczyńcom, którymi byli: TRI Poland Sp. z o.o., Fagumit Wolbrom Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Wolbromiu, ZiNPLAST Sp. z o.o., PPWG Wolmot, ES System K Sp.z o.o., Zakład Produkcyjny LINOSZCZEL sp.z o.o., Tomasz Piechulski – Gabinet Weterynaryjny, Stanisław Marchaj i Łukasz Marchaj F.H.U. BEST SPLOTOSZCZEL Maruszczyk Andrzej, Biuro Rachunkowe „Doradca Podatkowy” – Adam Kuś, Hurtownia Spożywcza Piwowarscy i Spółka Sp.j., Sklep Nasienno- Ogrodniczy AGROPLON Jerzy Barczyk, F.H.U Lila Haberka, Usługi Remontowo – Budowlane – Wiesław Wojtacha, Agencja Ochrony Osób i Mienia ARGO oraz Porębska Grażyna Wyrób Pieczywa-Dłużec.

{joomplu:48966}{joomplu:48953}{joomplu:48982}{joomplu:48944}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
8 lat temu

FNS, Piersi, Elektryczne Gitary, a w olkuszewie co? Zapewne niewiele – nawet połowy tego co w Wolbromiu nie będzie. Zresztą wystarczy na sponsorów spojrzeć. W olkuszewie co najwyżej 3 sponsorów się znajdzie.