szachy spodek1

W dniach 29-30.03.2014 w katowickim Spodku rozegrano II Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W 6 grupach startowało 471 zawodników. W najliczniejszej grupie „D” do 9 lat startowało 134 zawodników. Wspaniały wynik 8 pkt z 9 partii przyniósł zwycięstwo zawodnikowi UKS Czarny Koń Olkusz – Bartłomiejowi Turskiemu.

Znakomicie zaprezentował się drugi reprezentat UKS Czarny Koń Olkusz – Tomasz Bąchór. W grupie „C” do 11 lat Tomek wyprzedził 85 zawodników zdobywając 7,5 pkt z 9 partii.

Zawodnik UKS Czarny Koń Olkusz ograł m.in. aktualnego v-ce Mistrza Polski juniorów do 10 lat.

Jest to kolejny sukces młodych szachistów UKS Czarny Koń Olkusz odniesiony w 2014 roku. Przypomnijmy, że na początku marca w Jastrzębiej Górze Bartek i Tomek z sukcesami reprezentowali Olkusz w Mistrzostwach Polski juniorów do 10 lat.

Ponadto, z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 31.03.2014 na gali najlepszych sportowców w pionie LZS organizowanym przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowego Związku Sportowego w Krakowie nagrodzono trzech naszych zawodników – Aleksandrę Lach, Barbarę Goraj i Bartłomieja Turskiego oraz trenerów – arcymistrza Pawła Czarnotę i mistrzynię międzynarodową Dorotę Czarnotę.

Wyróżnienia wręczali aktualni medaliści olimpijscy z Soczi – Katarzyna Bachleda-Curuś i Konrad Niedźwiecki.

Tekst nadesłany przez UKS Czarny Koń Olkusz

szachy spodek2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze