zss pożegnanie lata 2016 2

W naszym kalendarzu imprez szkolnych nie może zabraknąć uroczystego Pożegnania Lata. Tak więc 30 września w idealnych warunkach pogodowych i wyśmienitych humorach, ochoczo uczestniczyliśmy w przygotowanych atrakcjach.
Wspólną zabawę zaczęliśmy od znanej i lubianej piosenki „Jedzie pociąg z daleka” , która zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy. ”Konduktorzy” pociągu udekorowali wszystkich „pasażerów” kolorowymi kotylionami. Tańcom nie było końca.
A przecież to dopiero początek atrakcji!
Uczniowie podzieleni na grupy mogli wykazać się kreatywnością na przygotowanych stanowiskach. Jednym z nich było tworzenie jesiennych drzew. W efekcie zyskaliśmy niebanalną dekorację szkolnego korytarza!

zss pożegnanie lata 2016 1

Część szkolnego podwórka zamieniliśmy w skarbnicę jesiennych darów ,a uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. Żaden kasztan, żołądź ani ziemniak nie ukrył się w gąszczu trawy – nasi dzielni poszukiwacze spisali się na medal!
W swoim gronie mamy sporo zwolenników malowania kredą dlatego szkolny chodnik i asfalt zamienił się w dzieło sztuki.
Tradycją już jest malowanie „tatuaży”, z którego – jak się okazało – najchętniej korzystały dziewczynki.
Natomiast rozgrywki sportowe to głównie domena chłopców, którzy licznie gromadzili się przy stanowisku sportowym aby sprawdzić swoją sprawność fizyczną.

zss pożegnanie lata 2016 3

Największą popularnością cieszyły się tekturowe domki, które po pomalowaniu stworzyły bajkowe mini osiedle.
Zabawa z tęczową chustą animacyjną była jak wesołe wspomnienie lata. Oczywiście nie mogło zabraknąć letniego przysmaku, czyli kiełbaski z grilla. Jak zwykle mogliśmy liczyć na fachową obsługę przez klasy zawodowe, które nie zawiodły naszych kubków smakowych.
Całości dopełniała ulubiona muzyka i przede wszystkim piękne uśmiechy naszych uczniów, które przez cały rok będą przypominały nam o radosnym lecie.
Lato, widzimy się za rok!

ZSS w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze