othpn ks olkusz

Ostatni weekend w hali olkuskiego MOSiR-u upłynął pod znakiem piłkarskich emocji. Wszystko za sprawą Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej, w którym wzięłty udział 32 zespoły. Zmagania eliminacyjne wyłoniły ośmiu finalistów. W niedzielę, 21 stycznia zwycięzcy grup powalczą o tegoroczny czempionat.

Chętnych do gry jak zawsze nie brakowało. W tym roku do zmagań przystąpiła maksymalna ilość drużyn, więc i zasady promocji do turnieju finałowego zostały zmodyfikowane. Tylko najlepsze ekipy z każdej z 4-zespołowych grup eliminacyjnych mogły liczyć na awans do czołowej ósemki. Część drużyn musiała więc obejść się smakiem, i na rewanż czekać do następnego roku.

W sobotę kwalifikację do nadchodzących finałów zapewnili sobie: Drewniani Magicy (z grupy A), MKS Skała (z grupy B), Vital-Med Jerzmanowice (z grupy C) oraz Prądnik Sułoszowa (z grupy D). Po niedzielnych całodniowych zmaganiach poznaliśmy kolejnych uczestników turnieju głównego. Zostali nimi: Rafia Klucze (z grupy E), Nankatsu (z grupy F), KS Olkusz (z grupy G) i AKS Grzybowice Zabrze (z grupy H).

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek odbyło się losowanie grup finałowych. W grupie A zagrają: KS Olkusz, Rafia Klucze, MKS Skała i Vital-Med Jerzmanowice. Los do grupy B przydzielił natomiast zespoły: Drewniani Magicy, Nankatsu, Prądnik Sułoszowa i AKS Grzybowice.

Początek zmagań o turniejowy triumf wyznaczono na godz. 8:30. Awans do półfinałów zapewnią sobie ekipy z dwóch pierwszych miejsc, które zagrają na krzyż – zwycięzca grupy A z drugą drużyną grupy B oraz zwycięzca grupy B z drugą drużyną grupy A. Wygrani z tych meczów zmierzą się w pojedynku o „złoto”, natomiast pokonanym pozostanie udział w „Finale Pocieszenia”, którego stawką będzie 3. miejsce.

System gry nie ulega zmianie – 2×8 minut. Do tej pory w 48 rozegranych spotkaniach padło już 218 bramek. Co ciekawe zarówno w sobotę, jak i w niedzielę uczestnicy zmagań popisali się jednakową skutecznością – zdobyli po 109 goli. Ile trafień zobaczymy podczas finałów, i czy KS Olkusz obroni tytuł sprzed roku? Przekonamy się wkrótce. Emocji z pewnością nie zabraknie.

othpn terminarz

Fot. MOSiR Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o