Na 25. maja zaplanowano Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski Zachodniej, w którym na obiekcie A-klasowej Soły Oświęcim, miał pojawić się III-ligowy Przebój Wolbrom. Do spotkania jednak nie doszło, bowiem w dzień meczu z samego rana w wypadku samochodowym zginął piłkarz gospodarzy, Rafał Gałgan. Miał niespełna 25 lat.

Do wypadku doszło przed godziną 5:00, gdy zawodnik na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w jadącego z naprzeciwka tira. Zginął na miejscu. Tragiczną śmiercią oświęcimskiego zawodnika poruszone jest całe małopolskie środowisko piłkarskie. Do klubu napływają kondolencje ze wszystkich zakątków województwa. Także działacze, trenerzy i zawodnicy III-ligowego Przeboju, z którym Soła zagra o triumf w Pucharze pospieszyli z wyrazami szacunku dla zmarłego piłkarza i jego rodziny. Wstrząśnięty tragicznym wypadkiem jest również wiceprezes olkuskiego Podokręgu, Bolesław Ściepura. – Takie sytuacje pokazują, jak kruche jest nasze życie. Zginął młody człowiek, mający swoją pasję i marzenia. Obowiązkiem wszystkich było odwołanie tego meczu i przełożenie go na inny termin – ocenia działacz naszej centrali piłkarskiej.

Wyrazy bólu i smutku wobec śmierci piłkarza oraz jego najbliższych wyraża także redakcja „Przeglądu Olkuskiego”, ze szczególnym uwzględnieniem działu sportowego.

Spotkanie finałowe Pucharu Polski pomiędzy oświęcimską Sołą, a Przebojem Wolbrom odbędzie się 1. czerwca o godz. 17:00. Można sobie tylko wyobrazić, jaką oprawę będzie miało to widowisko.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o