mok 1 konkurs koled fot4

Do początku lutego trwa okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnym elementem tego czasu jest kolędowanie. Do tej pory wszyscy miłośnicy wychwalania śpiewem Małego Dzieciątka spotykali się w olkuskim Domu Kultury na przesłuchaniach do Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W tym roku Olkusz postarał się o własne świąteczne zmagania przed mikrofonem.

W I Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez olkuski MOK na liście zgłoszeń widniało 47 pozycji. Wśród nich znaleźli się zarówno soliści, jak i zespoły. Stawkę tworzyli uczniowie w dwóch rocznikach – szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Na udział w konkursie zdecydowali się nie tylko mieszkańcy gminy Olkusz, ale także utalentowani młodzi wokaliści z innych miejscowości powiatu, a nawet ze Śląska. Nagrodą główną, oprócz tytułu zwycięzcy i okolicznościowych upominków, jest także występ podczas nadchodzącego Koncertu Bożonarodzeniowego, jaki odbędzie się w najbliższą niedzielę w sali widowiskowej MOK.

Występy wszystkich uczestników oceniało jury w składzie: Anna Dudek, Mariusz Mazur i Mateusz Jędrysek. Przesłuchania odbyły się w czterech kategoriach. Co ciekawe nie w każdej przyznano 1. miejsca.

Wśród solistek ze szkół podstawowych klas I-III najlepsza okazała się Zofia Mittman z SP w Osieku. 2. miejsce zdobyła Anna Wdowik z SP w Kwaśniowie Dolnym, a 3. pozycja przypadła w udziale Emilii Dudzie reprezentującej Fundację „Nowa”.

mok 1 konkurs koled fot1

W gronie solistek z klas IV-VI największe uznanie u jurorów zyskała Maria Rolka z ZS w Gołaczewach, druga była Rozalia Dessauer z SP Bolesław, a 3. miejsce zajęła Zuzanna Pasek z SP w Żuradzie.

Trzecia z kategorii obejmowała występy solistów z gimnazjów. Tutaj laureata nie wskazano. Sędziowie przyznali za to 2. i 3. miejsce, które w tej kolejności uzyskały Zofia Węglarz z IVO-Music w Olkuszu i Magdalena Pałka z MOK Olkusz.

Ostatnią z kategorii podlegającej ocenie były występy zespołów. Tutaj jurorzy przyznali dwa równorzędne 1. miejsca. Laureatkami zostały tworzące duet Oliwia Mączka i Jagoda Wąs z Gim 2 w Olkuszu oraz zespół Wokalno-Instrumentalny z ZS Nr 2 w Niegowonicach. Kolejne pozycje dla Zespołu Wokalnego z Ogniska Muzycznego „DodiArt” w Olkuszu i Zespołu Wokalnego z Ogniska Muzycznego „Żaczek” w Olkuszu. Jury doceniło starania także innych uczestników, przyznając aż cztery wyróżnienia. Trafiły one do: Zespołu Wokalno-Instrumentalnego z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Olkuszu, Zespołu Staccato ze Studia Efendi Clue MOK w Bukownie, duetu Wiktorii i Karoliny Siudyka ze Studia Efendi Clue w Łobzowie, oraz zespołu Aniołki Boże z SP 3 w Olkuszu.

– Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie ze sceną i mikrofonem. Mamy ogromną nadzieję, że w podobnym gronie spotkany się również za rok, na kolejnej edycji naszego konkursu, który bardzo byśmy chcieli, aby był już stałym punktem w styczniowym harmonogramie imprez – mówi Beata Soboń, dyrektor olkuskiego MOK-u.

Fot. MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze