spartakiada 1

Przedszkolaki z Zedermana zdominowały jubileuszową, X Miejsko-Gminną Spartakiadę Przedszkolaków, która po raz kolejny okazała się wielkim wydarzeniem w życiu kilkuletnich dzieci. Zabawy i sportowych emocji na sali gimnastycznej ZSPI nr 1 w Olkuszu było co niemiara.

Przed rokiem najmłodsi sportowcy z Zedermana zawody zakończyli na 2. pozycji. Minął rok i w piętnastu konkurencjach nie mieli już sobie równych, na zakończenie imprezy z rąk organizatorów i zaproszonych gości odbierając nie tylko pamiątkowy dyplom, ale także moc upominków. Bo jeśli turniej, to i nagrody.

Zanim jednak sędziowie wyłonili zwycięzcę, ponad dwieście dzieci z czternastu przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Olkusz wzięło udział w piętnastu rożnych konkurencjach. Jak zwykle obok szybkości przydatna okazywała się sprawność, celne oko oraz umiejętność radzenia sobie w stresowych sytuacjach. Każde zadanie było odpowiednio punktowane – liczyły się czas i precyzja.

spartakiada 2

Jubileusz spartakiady sprawił, że wśród gości dopingujących dzieciaki znalazło się sporo lokalnych osobistości. Wstęp do zawodów także miał podniosły charakter, bowiem tuż przed startem pierwszej konkurencji przedstawiciele zespołów złożyli okazjonalne ślubowanie, a z głośników popłynął hymn olimpijski.

Poziom sportowy zawodów stał na bardzo wyrównanym poziomie. Świadczy o tym dogrywka w przeciąganiu liny. To właśnie ta dodatkowa konkurencja wyłoniła reprezentacje przedszkoli, które zajęły na podium drugie i trzecie miejsce. Pierwsze zdobyły dzieci z Zedermana. Ostatecznie rywalizację na drugiej pozycji zakończyło Przedszkole w Osieku, a podium uzupełnili przedstawiciele olkuskiej „Piątki”.

Medale, dyplomy oraz nagrody w postaci zabawek trafiły do wszystkich uczestników spartakiady. Nie zabrakło też zaproszenia na przyszły rok. XI Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków pn. „Jestem silny, zdrowy, do zawodów gotowy” ponownie odbędzie się w maju, a jej gospodarzem tak jak zwykle będzie Przedszkole Integracyjne nr 9 w Olkuszu.

– Celem naszego przedsięwzięcia niezmiennie jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci przedszkolnych oraz promowanie zdrowego stylu życia i tworzenie społecznej atmosfery zachęcającej do aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie rówieśników. Cieszymy się, że nasza propozycja z każdym rokiem spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Gratulujemy wszystkim bez wyjątku! – mówi Tomasz Tomsia, dyrektor ZSPI nr 1 w Olkuszu.

spartakiada 3

{joomplu:76745}{joomplu:76757}{joomplu:76759}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M. Mrówka
M. Mrówka
5 lat temu

Szanowna nauczycielko, to nie zarząd Pakuski wysłał swojego przedstawiciela a moja skromna osoba poprosiła, aby ten Pan mnie reprezentował. Poza tym radny chyba powinien być mile widziany wszędzie tam gdzie się pojawia? I po co ta złośliwość?

nauczycielka
nauczycielka
5 lat temu

ile zarząd osiedla PAKUSKA dorzucił się do nagród dla dzieci, skoro wysłał swojego przedstawiciela do przedszkolaków? Bo rozumiem, że ten Pan nie przyszedł tylko porobić sobie zdjęcia :-*