silent

Dni Olkusza zbliżają się wielkimi krokami. Muzycznymi gwiazdami święta będą: zespół Weekend oraz Sylwia Grzeszczak. Tym razem oprócz tradycyjnych koncertów, prezentacji artystycznych i dobrze znanych imprez towarzyszących, w harmonogramie znalazła się całkiem nowa propozycja – Silent Party.

To cicha dyskoteka, którą zaplanowano na sobotni wieczór 26 maja w godz. 22:00 – 24:00. Silent Party jest idealnym rozwiązaniem dla dobrej zabawy przy najlepszej muzyce w miejscach, gdzie problemem jest hałas. To idealny sposób, aby nie zakłócać ciszy nocnej.

Imprezy związane z Dniami Olkusza kilka lat temu wróciły na rynek, a jak wiadomo w budynkach w bezpośrednim sąsiedztwie starówki mieszkają ludzie, którzy po całodziennym gwarze związanym z miejskim świętem chociaż wieczorem chcieliby odpocząć w swoich mieszkaniach. Jeszcze do niedawna ciężko było pogodzić dyskotekę z błogą ciszą. Czasy i przede wszystkim trendy jednak się zmieniły. Imprezy pod wspólną nazwą Silent Party stają się coraz bardziej popularne i to nie tylko na świeżym powietrzu, ale także w muzycznych klubach.

Olkuska propozycja Silent Party dotyczy dobrej zabawy pod chmurką. Uczestnicy imprezy będą mieli do swojej dyspozycji pół tysiąca bezprzewodowych słuchawek, dzięki którym sami będą mogli wybrać najlepszy dla siebie gatunek muzyczny, a także regulować głośność dźwięków. Muzykę na żywo przy trzech konsolach grać będzie trzech profesjonalnych DJ-ów. Każdy z nich inną, a do dyspozycji bawiących się będą trzy kanały: hity z lat 80-tych i 90-tych, techno/house oraz aktualne przeboje z list radiowych.

Silent Party wystartuje zaraz po koncercie zespołu Weekend i potrwa do północy. Wydarzenie objęte będzie regulaminem imprezy masowej, a więc uczestnicy cichej dyskoteki przed wejściem na plac przeznaczony do tańca muszą się liczyć z kontrolą firmy ochroniarskiej. Słuchawki będzie można pobrać w kilku punktach mając do wyboru pozostawienie u organizatorów wypełnionego na podstawie dokumentu tożsamości formularza osobowego lub wpłacenia kaucji w wysokości 200 zł. Szczegółowe zasady wydawania słuchawek określone będą w regulaminie firmy obsługującej Silent Party, dostępnym w punktach wydawania sprzętu. Skąd taki wymóg? Wszystko z powodu ceny sprzętu, który jest wypożyczany uczestnikom na czas zabawy. Koszt pojedynczych słuchawek to kilkaset złotych. Są one zsynchronizowane z konsolami i jednocześnie nieużyteczne bez pracy w specjalnym systemie. Także wszelkie próby sprawienia sobie „pamiątki” w postaci takiego sprzętu mijają się z celem.

Każdy rodzaj muzyki zostanie oznaczony swoim własnym kolorem. O tym przy jakich hitach bawić się będą imprezowicze zadecydują oni sami w dowolnym momencie. Wystarczy użyć przełącznika aby w jednej chwili zmienić ścieżkę dźwiękową. To nie tylko proste, ale i szybkie w obsłudze. Świetna zabawa gwarantowana. Jedyną przeszkodą w odbyciu się premierowego Silent Party może okazać się kapryśna pogoda. Przy obfitych opadach deszczu wydarzenie trzeba będzie przenieść na inny dogodny termin.

Organizacja cichej dyskoteki to pomysł pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury. Termin Dni Olkusza idealnie zgrał się z ideą Silent Party w plenerze, tym bardziej, że w rozrywkowy nastrój olkuszan i wszystkich gości z pewnością chwilę wcześniej wprawi Radek Liszewski z zespołem Weekend.

Tego w Olkuszu jeszcze nie było, więc w sobotni wieczór warto zostać na rynku nieco dłużej niż zwykle. Dla mniej odważnych już sama możliwość obejrzenia bawiących się w różnym tempie i stylu ludzi może okazać się niezapomnianym przeżyciem.

Przypominamy, Silent Party na olkuskiej starówce 26 maja w godz. 22:00 – 24:00. Udział w cichej dyskotece jest bezpłatny!

Fot. Pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
theon
theon
6 lat temu

of, bo was druh Zdzisław namierzy i po was ! 😆

nie stary
nie stary
6 lat temu

[quote name=”mlody”]w wolbromiu brak pomysłów odpowiedzialni za dobrą zabawe wiedzą swoje ma byc głosne disco polo i cukrowa wata 😡 :-x[/quote]
zapomniałeś o balonikach na druciku i z piernika chaty…sory z piernika tężni 😆 😆 😆 😆

mlody
mlody
6 lat temu

w wolbromiu brak pomysłów odpowiedzialni za dobrą zabawe wiedzą swoje ma byc głosne disco polo i cukrowa wata 😡 😡

MOK
MOK
6 lat temu

Dziękujemy czytelnikom za czujność. W rzeczy samej; w tekście dotyczącym Silent Party wkradł się błąd za co przepraszamy. Chodziło o formularz osobowy wypełniony na podstawie dokumetnu tożsamości.
Informacja już została sprostowana.
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania datyczące Silent Party. Pozdrawiamy.

Kubaaa
Kubaaa
6 lat temu

„Słuchawki będzie można pobrać w kilku punktach zostawiając u organizatorów dowód tożsamości lub kaucję w wysokości 200 zł.”
Ktoś tutaj na głowę chyba upadł! Jakim cudem organizator (urząd miasta) zgodził się na taki pomysł? Na lewo i prawo trąbią, żeby nie pozwalać nawet na kserowanie dowodu osobistego a tutaj mam go zostawić. A po weekendzie mam zacząć spłacać nie swój kredyt. Myślę, że tematem chętnie zainteresują się nowi 'specjaliści’ od RODO 🙂