sport

Za nami druga runda piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz. Tak jak przed tygodniem, tak i teraz faworyci nie zawiedli. Najlepszą szóstkę mogą utworzyć zespoły z „okręgówki”. Warunek jest jeden – swój mecz w Wielmoży musi wygrać KS Olkusz.

Wyniki ostatnich spotkań mówią same za siebie. Rozmiary zwycięstw nie pozostawiają złudzeń, kto zasłużył na awans do grona najlepszych zespołów w tegorocznej edycji „Pucharu tysiąca drużyn” w PPN Olkusz. Najwięcej problemów z ograniem swojego rywala mieli piłkarze Leśnika Gorenice, którzy w starciu z Prądnikiem Sułoszowa zmuszeni byli odrabiać straty. Udało się jeszcze przed przerwą, a po zmianie stron gospodarze udowodnili swoją wyższość aplikując podopiecznym Marcina Górki jeszcze dwie bramki. Ostatecznie Leśnik wygrał 3:1.

W Wierbce miejscowy Ospel nie sprostał Przebojowi. Wolbromianie, którzy kilka dni wcześniej mocno się męczyli z B-klasowym Hetmanem Dłużec, tym razem triumfowali już bez problemów 6:1. Jeszcze wyżej na boisku rywala wygrała Przemsza. Zawodnicy z Klucz rozbili w Laskach tamtejszą Laskowiankę aż 8:1 i tym samym również o siedem goli okazali się lepsi od przeciwników, podobnie jak Piliczanka, która przed własną widownią 7:0 rozgromiła Trzy Korony Żarnowiec. W ostatnim weekendowym meczu miechowska Pogoń wygrała w Bydlinie 4:0.

Po pucharowych emocjach wielkimi krokami nadchodzi czas na ligową rywalizację. Już w najbliższą sobotę i niedzielę sezon 2016/2017 zainaugurują piłkarze Klasy Okręgowej i Klasy A. W „okręgówce” olkuski podokręg reprezentować będzie osiem ekip, w tym spadkowicz z IV ligi Spójnia Osiek. Najwięcej szczęścia miała Pogoń Miechów, która utrzymała się na tym szczeblu dzięki kłopotom organizacyjnym jednego z rywali z innej grupy tej samej klasy. Najlepszy dorobek punktowy z trzech tabel pozwolił zawodnikom Marka Kowalskiego zachować ligowy byt. Nadchodzący sezon będzie za to wyjątkowy dla piłkarzy z Bukowna, bowiem ci do V ligi wrócili po kilku latach starań.

W premierowej kolejce dojdzie do trzech bratobójczych pojedynków. W Miechowie zagra Leśnik, do Pilicy przyjedzie Spójnia, a w Wolbromiu gościć będą podopieczni Romana Madeja z KS Olkusz. Ciężko wskazać kandydata do awansu, choć prawdopodobne jest to, że o główną premię sezonu powalczy ktoś spoza „olkuskich” ekip. Silne wydają się być krakowskie zespoły Prądniczanki i Grębałowianki, a z pewnością namieszać będą chciały też jedenastki z Zielonek i Modlnicy. „Okręgówka” powinna się podobać.

Ostatnie godziny pozostały także do początku zmagań w Klasie A. Tutaj, dokładnie jak przed rokiem do rywalizacji przystąpi szesnaście zespołów, z których tylko jeden wywalczy upragniony awans do KO. Faworyta do triumfu wskazać ciężko. Być może po krótkiej banicji na wyższy szczebel będą chcieli awansować gracze z Żarnowca, a o promocji marzą pewnie również w Wielmoży i Jaroszowcu. Parę beniaminków tworzy Błysk Zederman oraz Dłubnia Trzyciąż-Jangrot. Z racji utrzymania się w „okręgówce” Pogoni Miechów, w Klasie A została natomiast Laskowianka.

Komplet wyników II Rundy Pucharu Polski:
Leśnik Gorenice – Prądnik Sułoszowa 3:1
Ospel Wierbka – Przebój Wolbrom 1:6
Legion Bydlin – Pogoń Miechów 0:4
Laskowianka Laski – Przemsza Klucze 1:8
Piliczanka Pilica – Trzy Korony Żarnowiec 7:0
Wielmożanka Wielmoża – KS Olkusz (10 sierpnia godz. 18.00)

Zapowiedź najbliższego piłkarskiego weekendu:

Klasa Okręgowa Kraków gr. I:
Pogoń Miechów – Leśnik Gorenice (14 sierpnia godz. 17.00)
Przemsza Klucze – Grębałowianka Kraków (13 sierpnia godz. 17.00)
Piliczanka Pilica – Spójnia Osiek (13 sierpnia godz. 17.00)
Przebój Wolbrom – KS Olkusz (14 sierpnia godz. 17.00)
Bolesław Bukowno – Sokół Kocmyrzów (13 sierpnia godz. 17.00)

Klasa A:
Ospel Wierbka – Prądnik Sułoszowa
Strażak Przybysławice – Centuria Chechło
Laskowianka Laski – Przebój Wolbrom
Piliczanka II Pilica – Olimpia Łobzów
Legion Bydlin – Dłubnia Trzyciąż-Jangrot
Unia Jaroszowiec – Trzy Korony Żarnowiec
Błysk Zederman – Strumyk Zarzecze
Wielmożanka Wielmoża – Promień Przeginia

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze