ppn olkusz

Błysk Zederman, Unia Jaroszowiec oraz Pogoń Miechów awansowały do drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski w Podokręgu Olkusz. Dziewięć kolejnych spotkań odbędzie się w najbliższych dniach.

Beniaminek A-klasy z Zedermana, po golu Roberta Stefańskiego, 1:0 pokonał u siebie LZS Stare Bukowno. Nie zawiódł też drugi z faworytów, a więc Unia, która w Trzyciążu 3:1 ograła miejscową Dłubnię. Awans bez gry zapewnili sobie ponadto gracze Pogoni, bowiem Olimpia Łobzów wycofała się z pucharowej rywalizacji, wszystkie siły kierując na nowy sezon w Klasie A.

A ten wystartuje już 15 sierpnia i potrwa do połowy listopada. Wyjątkowo w środę przy okazji święta Wojska Polskiego na murawy wybiegnie szesnaście ekip. Wśród nich zobaczymy dwóch spadkowiczów z Bukowna i Przybysławic, a także trzech beniaminków z Zedermana, Lasek i Kwaśniowa.

Plan I kolejki zaplanowanej na 15 sierpnia:
Hetman Dłużec – Ospel Wierbka
Błysk Zederman – Olimpia Łobzów
Trzy Korony Żarnowiec – Strażak Przybysławice
Centuria Chechło – Wielmożanka Wielmoża
Bolesław Bukowno – Legion Bydlin
Promień Przeginia – Spartak Charsznica
Laskowianka Laski – Leśnik Gorenice
Unia Jaroszowiec – Orzeł Kwaśniów

W tym samym czasie co A-klasowe zespoły, do zmagań o punkty w sezonie 2018/2019 przystąpią drużyny z krakowskiej klasy okręgowej. W grupie I na czternaście ekip sześć wywodzi się z PPN Olkusz i choćby z tego powodu organem prowadzącym rozgrywki będzie nasz rodzimy podokręg. W minionym sezonie ligowego bytu nie udało się zachować Bolesławowi i Strażakowi, ale ich miejsce zajmą beniaminkowie ze Sułoszowej i Miechowa, tak więc bilans zysków i strat wyszedł na zero.

Zestaw par I kolejki KO z 15 sierpnia:
Prądnik Sułoszowa – Przebój Wolbrom
Zieleńczanka Zielonki – Spójnia Osiek
Sokół Kocmyrzów – Grębałowianka Kraków
Lot Balice – Prądniczanka Kraków
Przemsza Klucze – Pogoń Miechów
Piliczanka Pilica – Bibiczanka Bibice
Orzeł Iwanowice – Nowa Proszowianka

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie dokładnie wyglądał terminarz w dwóch grupach klasy B. Znamy jednak pełną listę drużyn i ich podział na tabelę „olkuską” i „miechowską”. W tej pierwszej znajdzie się tylko sześć ekip: LZS Stare Bukowno, Piliczanka II Pilica, Przemsza II Klucze, Przebój II Wolbrom, Hetman II Dłużec i Ospel II Wierbka. Dwa razy więcej zespołów będzie liczyć grupa II. Znalazły się w niej: Sokół Gołaczewy, Cobra Wężerów, Trzy Buki Wierzchowisko, Nidzica Słaboszów, Zryw Przesławice, Victoria Smroków, Błękitni Falniów, Czapla Czaple Małe, Dłubnia Jangrot-Trzyciąż, Strumyk Zarzecze, Northstar Miechów oraz Błyskawica Kolbark.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o