fcplywanie1

Rekordowa liczba 240 uczestników wzięła udział w pływackich zawodach Family Cup, które w niedzielę odbyły się na basenie przy Szkole Podstawowej nr 2. Na pływalni można było zobaczyć trzypokoleniowe rodziny, które do Olkusza zjechały z najróżniejszych zakątków województwa małopolskiego. Nie zabrakło też gości ze Śląska. Wszyscy wspólnie walczyli w regionalnych eliminacjach V Amatorskich Mistrzostw Polski, które zarazem stanowią o rankingu Mistrzostw Małopolski.

fcplywanie2

Zawody Family Cup to coroczny cykl turniejów dla amatorów w sześciu konkurencjach sportowych. Oprócz pływania, rodziny rywalizują ze sobą w narciarstwie zjazdowym i biegowym, snowboardzie, kolarstwie górskim oraz tenisie. Wyniki z zawodów regionalnych wliczają się do ogólnopolskiej klasyfikacji. Najlepsi na zakończenie każdego cyklu zmagań mogą liczyć na wyróżnienia i atrakcyjne nagrody.

Przedsmak rodzinnej rywalizacji na najwyższym poziomie poznaliśmy w ostatni weekend, bowiem już po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współudziale prywatnych sponsorów zaprosił do SP 2 przy ul. Kochanowskiego całą czołówkę pasjonatów pływania. Ci nie zawiedli, więc organizatorzy doczekali się rekordowej liczby startujących. Najwyższa w historii była też pula nagród (4500 zł). Rywalizowano w 20 kategoriach wiekowych – od przedszkolaków, aż po seniorów. Najstarszy uczestnik zawodów Andrzej Kuś z Olkusza miał 63 lata (rocznik 1948) – najmłodsi po 4 latka. Jako że Family Cup to zawody amatorskie, obowiązywał styl dowolny. Startować można było też z wody. Przedszkolaki pływały nie 25, ale 12,5 m. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania uczestników – w końcu liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Po startach indywidualnych do zmagań przystąpiły rodziny. Na starcie zjawiło się 18 klanów. W skład sztafet wchodziły często trzy pokolenia. Bezkonkurencyjni okazali się „starzy wyjadacze” z Sękowej – rodzina Kuryło. Drugie miejsce zajęli Sadkowscy/Gryciuk z Klucz, natomiast miejsce na najniższym stopniu podium przypadło w udziale rodzinie Kocjan z Olkusza. Każdy z uczestników po zakończeniu zmagań wziął udział w dekoracji. fcplywanie3Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, inni czekali na wyniki losowania nagród dodatkowych, bo trzeba wiedzieć, że organizatorzy Family Cup starają się nagradzać niemal wszystkich uczestników.

MOSiR do swojego dorobku może dopisać kolejną udaną imprezę sportową. Świadczą o tym liczby i osiągane rezultaty. W tegorocznej edycji pływackiego Family Cup udział wzięło 240 zawodników – w roku poprzednim 174. Czasy poszczególnych pływaków także były na przyzwoitym poziomie. Wśród uczestników nie zabrakło stałych bywalców w Pucharze Rodzin, na co dzień wysoko sklasyfikowanych w skali całego kraju. Głównymi sponsorami cyklu zawodów Family Cup, istniejących od 1995r. są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Wydawnictwo „Family Cup” będące wydawcą „Sportowego Stylu”, a także Karcher i Speedo. Organizatorzy olkuskich eliminacji dziękują firmie Ama-Serwis za ufundowanie nagród dla wszystkich przedszkolaków oraz Centrum Językowemu Helen Doron za upominki dla dzieci ze szkół podstawowych. Część nagród ufundował również MOSiR.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:25664}{joomplu:25635}{joomplu:25626}{joomplu:25602}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o