gim3

Drużyna siatkarzy z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu zajęła trzecie miejsce na Rejonowych Zawodach w Piłce Siatkowej chłopców. Ekipa prowadzona przez Dariusza Wardęgę występowała w składzie: Jakub Piaśnik, Patryk Czarnota, Wojciech Czuba, Maciej Kądziołka, Mateusz Klich, Konrad Kulig, Kamil Węglarz, Jakub Zawisz, Kamil Żuławiński.

Zawody odbyły się w Andrychowie 8. kwietnia bieżącego roku. Olkuscy siatkarze musieli się zmierzyć z najlepszymi zespołami z powiatów- oświęcimskiego, wadowickiego oraz chrzanowskiego. Zanim jednak drużyny stanęły do bezpośredniej rywalizacji, każda z nich zwyciężyła w eliminacjach gminnych, a następnie powiatowych. Olkuskiemu Gimnazjum nr 3, które przeszło przez poprzednie etapy nie tracąc ani jednego seta, w pierwszym meczu przyszło się zmierzyć z Gimnazjum nr 1 w Oświęcimiu. Początek tego pojedynku nie należał do olkuszan. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:16 na korzyść Oświęcimia. W drugiej odsłonie „Trójka” zaczęła odrabiać straty zbyt późno, w wyniku czego musiała uznać wyższość przeciwnika (25:16, 25:21). W następnym meczu reprezentacji powiatu olkuskiego przyszło się zmierzyć z Zespołem Szkół nr 1 w Chrzanowie. Zmobilizowani przez swojego trenera olkuszanie wygrali pierwszego seta 25:21. Jednak już końcówka tej partii, kiedy chrzanowscy siatkarze odrobili dużo punktów, zapowiadała niezwykle zaciętą walkę o zwycięstwo w tym pojedynku i miejsce na podium. Drugi set wygrał Chrzanów 22:25, ale w tie- breaku „Gim 3” nie wypuściło z rąk szansy na historyczny sukces i zwyciężyło 15:11. Tym samym drużyna z Olkusza zajęła 3 miejsce, wicemistrzami Małopolski Zachodniej został zespół z Oświęcimia, zaś laur zwycięstwa przypadł siatkarzom z Gimnazjum nr 1 w Andrychowie.