gra miejska

Osiemdziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów odpowiedziało na zaproszenie Hufca ZHP Olkusz i wzięło udział w grze miejskiej „Świat, którego już nie ma”. Uczestnicy zabawy mieli za zadanie rozwiązać zagadki dotyczące historii miasta. Imprezy tego typu są bardzo popularne na całym świecie, bo łączą dobrą zabawę z nauką i rywalizacją w duchu fair play. Dobrej zabawie sprzyjała piękna tego dnia pogoda.

 

Każdy z 9 patroli musiał w różnych częściach miasta poszukać odpowiedzi na zadane przez organizatorów pytania. Najpierw na rynku trzeba było odnaleźć mapkę z zaznaczonymi punktami, która „dla ułatwienia” została przygotowana w języku rosyjskim. Uczestnicy musieli między innymi w łacińskim tekście zaznaczyć nazwę miasta, czy też podpisać zdjęcia dworków z powiatu olkuskiego. Chociaż zadania nie należały do bardzo łatwych, uczniowie Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz IV LO wykazali się ogromną wiedzą na temat swojego miasta. Bezkonkurencyjni okazali się członkowie patrolu „Pięciu wspaniałych” z IV LO. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę, a najlepsi nagrody rzeczowe, ufundowane przez UMiG Olkusz i prywatnych sponsorów. Książki swojego autorstwa podarował znawcom lokalnej historii regionalista Jacek Sypień.

– Uczestnicy mieli okazję poznać miejsca zapomniane, ale historycznie bardzo ważne dla mieszkańców naszego miasta. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą na temat Olkusza. Chcielibyśmy powtórzyć grę w przyszłym roku i mamy nadzieję, że przyłączy się do niej jeszcze większa ilość uczniów olkuskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – mówi Anna Gęgotek, komendantka Hufca ZHP w Olkuszu, który przy współudziale harcerzy i wolontariuszy z IV LO zorganizował przedsięwzięcie. 

gra miejska2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze