zakonczenie roku1lo

Kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli z powiatu olkuskiego w piątek zakończyło uroczyście rok szkolny 2013/2014. Świadectwa już odebrane, więc wszyscy mogą udać się na zasłużony wypoczynek, by z nową energią wrócić w szkolne mury 1 września i wziąć się do solidnej pracy. Redakcja „Przeglądu Olkuskiego” towarzyszyła uczniom Szkoły Podstawowej nr 9 i I Liceum Ogólnokształcącego, które w tym roku były gospodarzami miejsko-gminnych oraz powiatowych uroczystości kończących rok szkolny. Odwiedziliśmy również młodych mundurowych z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego ZDZ.

Ostatni dzień roku szkolnego to czas podsumowań, ale też gratulacji i podziękowań. Nie inaczej było w olkuskim I LO. – Dziękuję, że wykorzystujecie możliwości, jakie daje wam szkoła i chcecie się kształcić. Efekty waszej pracy są najlepszym dowodem na to, iż wasze zaangażowanie i praca mają wielki sens. Jesteśmy dumni z waszych sukcesów. Podczas wakacyjnej przerwy odpoczywajcie, bawcie się dobrze i bezpiecznie – zwróciła się do uczniów dyrektor szkoły, Irena Majda. Słowa podziękowania do nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim młodzieży, skierowała starosta Barbara Rzońca. – Z wielką przyjemnością wysłuchałam informacji o waszych osiągnięciach. Zasłużyliście w pełni na piękne wakacje – powiedziała szefowa powiatu. Podobnie, jak w pozostałych szkołach powiatu olkuskiego, nagrody otrzymali z rąk dyrekcji i wychowawców uczniowie, który szczególnie dużo pracy włożyli w to, aby na świadectwie pojawił się czerwony pasek. W I LO jest to 40% młodych ludzi z całej braci uczniowskiej.

Miejsko – gminne zakończenie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 9. Zgodnie z tradycją, uroczystość organizowana jest w placówce, której uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki końcowe. Zakończenie roku, poza nauczycielami i rodzicami, świętowali także zaproszeni goście: samorządowcy oraz osoby związane z oświatą.

– Zakończenie roku to chyba najprzyjemniejszy moment w pracy szkoły. To jednocześnie piękny czas podsumowań. Nasza szkoła ma się czym pochwalić. Najlepszym dowodem na to jest stół pełen nagród dla uczniów, którzy otrzymali wyróżnienia za wyniki w nauce, wysokie lokaty w różnych konkursach i zawodach. Przed nami wakacje, a po nich czekają nas nowe wyzwania. Jednym z nich będzie powitanie w szkole sześciolatków – mówił dyrektor „Dziewiątki” Janusz Cieślik. Rok szkolny w murach SP 9 pożegnało 220 uczniów.

Szóstoklasiści od września rozpoczną kolejny etap nauki. W krótkim programie artystycznym podziękowali swoim nauczycielom, pracowników szkoły oraz rodzicom za minione sześć lat nauki. Tego dnia uczniowie usłyszeli wiele miłych słów. – ”Dziewiątka” osiągnęła wysokie wyniki, plasujące ją w ogólnopolskiej czołówce. Serdecznie wszystkim gratuluję, życząc udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku – powiedział burmistrz Dariusz Rzepka.  

Niezwykle interesującą oprawę miało zakończenie roku szkolnego w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym ZDZ oddział w Olkuszu. Uczniom z klas mundurowych i ich nauczycielom towarzyszyli reprezentanci Wojska Polskiego, a uroczystość została przygotowana zgodnie ze szkolnym i wojskowym ceremoniałem. Z rąk dyrekcji nagrody i podziękowania odebrali mundurowi, którzy z dużym powodzeniem reprezentowali swoją szkołę oraz miasto na zawodach i konkursach.

Redakcja „Przeglądu Olkuskiego” życzy wszystkim uczniom i nauczycielom udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, interesujących podróży i przede wszystkim pięknej pogody!

Jednocześnie dziękujemy wszystkim szkołom, które w ciągu minionego roku szkolnego nadsyłały do nas ciekawe artykuły, opisujące życie szkolnych społeczności. Dzięki współpracy z Państwem zakładka EDUKACJA na stronie www.przeglad.olkuski.pl wzbogaciła się o kolejnych kilkaset tekstów, przez co mieszkańcy powiatu olkuskiego – uczniowie, ich rodzice, nauczyciele – mieli dostęp do różnorodnych tekstów, na bieżąco opisujących ważne i ciekawe inicjatywy świadczące o Państwa aktywności. Mamy nadzieję, że dotychczasowi autorzy również w przyszłym roku za naszym pośrednictwem zechcą dzielić się informacjami o swoich szkołach.

Redakcja „Przeglądu Olkuskiego”

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:49006}{joomplu:48993}{joomplu:48983}{joomplu:48970}

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o