0 tenis pokolenia cup

W dniach 14 – 15 września na kortach na Czarnej Górze rozegrano tenisowy turniej „Pokolenia Cup”. Największym sukcesem tej imprezy był udział pań. Od dziewięciu lat nie udawało nam się zmobilizować dziewczyn do udziału w turniejach, chociaż sporo ich gra na olkuskich kortach. Udział w rywalizacji sportowej nie leży w mentalności dziewczyn. Aby nagrodzić ich odwagę, postanowiliśmy zapewnić atrakcyjne nagrody w postaci zabiegów kosmetycznych i wizyty w salonie fryzjerskim, które ufundował Gabinet Kosmetyczny „Uroda” i salon fryzjerski „Hexe”. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Panie rozgrywały mecze w grupie, systemem każdy z każdym. Panowie również rozgrywali swoje mecze w grupach, aby dalej awansować do rundy finałowej, w której drabinka turniejowa (przegrywający odpada) decydowała o zajętych miejscach. Nowością tego turnieju był fakt, że tenisiści grali ze sobą bez podziału na kategorie wiekowe. Dało to możliwość rywalizacji międzypokoleniowej, stąd nazwa imprezy „Pokolenia Cup”. Natomiast punktacja została zachowana zgodnie z kategoriami wiekowymi. Uroczystego zakończenia imprezy i wręczenia nagród dokonał dyrektor MOSiR – u Olkusz Dariusz Murawski.
Turniej miał charakter lokalny i był adresowany do zawodników powiatu olkuskiego. Fundatorem pucharów, dyplomów i piłek jest MOSiR Olkusz.
Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji imprezy sponsorom: piekarni Janusz Piasny, Gabinet Kosmetyczny „Uroda” ul. Bylicy, Salon Stylizacji Fryzur „Hexe” ul. Mickiewicza 12. Chciałbym również podziękować w imieniu swoim, jak i wszystkich tenisistów, za pracę i zaangażowanie, bez której żadna  impreza tenisowa by się nie odbyła, gospodarzom olkuskich kortów – Bogusławowi Kowalskiemu i Adamowi Jończykowi.

 

Wyniki:

Kategoria Kobiety Open:  I m. Martyna Gęgotek, II m. Magdalena Kot, III m. Natalia Dziuba, IV m. Urszula Kowalska.

Kategoria Mężczyźni +45: I m .Rafał Krawczyk, II m. Tomasz Musiorski, III m Janusz Cieślik, IV m Dariusz Krawczyk.

Kategoria Mężczyzn Open: I m. Janusz Piasny junior, II m. Paweł Pieczyrak, III m. Paweł Czarnota, IV m. Rafał Sobczuk.  

Fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze