Siedemnaście zawodniczek wzięło udział w pierwszym treningu olkuskiego SPR-u, który szkoleniowiec Dariusz Olszewski wyznaczył na poniedziałkowe popołudnie w hali MOSiR-u, przy ul. Wiejskiej. Podczas zajęć zabrakło tylko, „nowych nabytków” I-ligowca: Darii Sudrawskiej, Marty Wawrzynkowskiej oraz Alicji Fierki. Absencja tegorocznych maturzystek była jednak usprawiedliwiona. Wszystkie przebywały na zgrupowaniu przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy, a dwie ostatnie w najbliższych dniach wybiegną na holenderskie parkiety z orzełkiem na piersi.

– Alicja i Marta należą do ścisłej szesnastki, która 28 lipca została powołana przez trenera kadry, Andrzeja Niewrzawę. Z wielką dumą będziemy obserwować poczynania naszych młodych „Lwic”. Razem z Zarządem klubu i jego kibicami cieszymy się, że Polska będzie reprezentowana na Mistrzostwach Europy przez dziewczyny grające w piłkę ręczną w Olkuszu. Mocno trzymamy kciuki za nasze dziewczyny! – nie ukrywa satysfakcji dyrektor klubu, Katarzyna Polak.

Tegoroczne MME w handballu odbędą się w Holandii, w dniach 4-14 sierpnia. Trener Olszewski nowe podopieczne będzie więc miał do dyspozycji z małym poślizgiem czasowym, ale wobec zgrupowania Reprezentacji, o dyspozycję swoich zawodniczek może być spokojny. Obecnie w skład SPR-u wchodzi siedemnaście zawodniczek. Seniorski zespół wspierają również najzdolniejsze juniorki. Jak przyznają klubowi działacze, obecny stan posiadania nie zmieni się już do startu I-ligowego sezonu.

Poniedziałkowe zajęcia były poświęcone testom, sprawdzających letnią sumienność szczypiornistek. – Od 21 lipca każda z zawodniczek dostała od trenera rozpiskę indywidualnego treningu. Dzisiejsze zajęcia mają sprawdzić, jak dziewczyny dostosowały się do instrukcji szkoleniowca i ile brakuje im jeszcze do osiągnięcia pełni sportowej dyspozycji – przyznaje Katarzyna Polak.

W najbliższych dniach SPR będzie trenował dwa razy dziennie. „Lwice” korzystać będą z hali MOSiR-u i stadionu na Czarnej Górze. Na termin 8-16 sierpnia trener Olszewski zaplanował drużynie obóz dochodzeniowy. Szczypiornistki „skoszarowane” przy Wiejskiej 1, spędzą kilka dni w Olkuszu. W tym czasie, w ramach przygotowań do sezonu wezmą udział w XIV edycji Pucharu Śląska (12-13 sierpnia, Chorzów), a także pojadą do Szczyrku na dwumecz z SMS-em Gliwice. Zgrupowanie zakończy kolejny podwójny sprawdzian, tym razem w Kielcach.

Szkoleniowiec oraz kierownictwo klubu na sierpień zaplanowali dziewczynom moc nie tylko wytężonej pracy, ale także sporo atrakcji. W ostatnim tygodniu (24-31 sierpnia) SPR na zaproszenie zaprzyjaźnionego Lomme, wyjedzie do francuskiego Lille. Przez ten okres nasze zawodniczki będą miały do swojej dyspozycji miejscową halę „Salle du Parc”, siłownię i stadion lekkoatletyczny. Obok codziennych treningów podopieczne trenera Olszewskiego wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej „Venus Cup” (26-28 sierpnia). Olkuszanki za rywalki w tej imprezie będą miały: belgijskie Hasselt i Fémina Visé (Mistrz kraju), Rennes, Abbeville oraz gospodynie Lomme Lille (Francja).

Związek Piłki Ręcznej w Polsce rozpoczęcie I-ligowych rozgrywek zaplanował na 24. września. Bacznie będziemy przyglądać się kolejnym etapom przygotowań olkuskich piłkarek do sezonu, w którym nikt jeszcze o tym głośno nie mówi, ale z pewnością niejeden kibic i działacz o tym marzy, aby SPR z powodzeniem powalczył o powrót na salony żeńskiego szczypiorniaka.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
patryk Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
patryk
patryk

lol