Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno dla „Srebrnych Lwic”! Podopieczne Dariusza Olszewskiego w ostatnim swoim poważnym sprawdzianie przed rozpoczęciem I-ligowego sezonu w cuglach wygrały imprezę, która była niejako pożegnaniem z Kępnem Marty Wawrzynkowskiej oraz Kornelii Karwackiej – teraz zawodniczek SPR-u, a niegdyś szczypiornistek tamtejszej Polonii. Olkuszanki w obu turniejowych spotkaniach zdeklasowały rywalki.

– Co prawda przeciwników mieliśmy trochę słabszych, bo II-ligowych, ale każde przetarcie przed rozgrywkami, w szczególności na kilka dni przed pierwszym meczem jest bardzo przydatne. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie. Dziewczyny pokazały dobrą skuteczność i szereg ciekawych rozwiązań akcji ofensywnych. To cieszy i wróży dobry start – przyznaje dyrektor klubu, Katarzyna Polak. „Lwice” turniej rozpoczęły od pojedynku z ekipą z Dobrzenia Wielkiego. Po pierwszej bardzo wyrównanej połowie, w drugich 30 minutach olkuszanki „odjechały” rywalkom i ostatecznie wygrały różnicą piętnastu bramek. Publiczności z dobrej strony pokazała się w szczególności zdobywczyni sześciu trafień, Aleksandra Giera. Każda z zawodniczek dołożyła swoją cegiełkę do inauguracyjnego zwycięstwa.

Drugi pojedynek z gospodyniami turnieju nie miał historii. Olkuszanki od samego początku osiągnęły znaczną przewagę. Na przerwę Polonia schodziła z dziewięciobramkową stratą (6:15). Końcowy wynik był dla miejscowych prawdziwym blamażem. Do porażki 10:34 w dużej mierze przyczyniła się Karwacka, która żegnając się ze swoim byłym klubem sześciokrotnie trafiła swoje niedawne koleżanki. Po raz kolejny udany występ zaliczyła także Giera (pięć goli). W parkietowym nokaucie podobnie jak wcześniej, udział wzięły wszystkie zawodniczki, seriami zdobywając kolejne bramki i w wielkim stylu pieczętując turniejowe zwycięstwo. Drugie miejsce dla Kępna. Gospodynie 27:25 pokonały TOR Dobrzeń Wielki.

Drużynowe zwycięstwo SPR-u w końcowej klasyfikacji to nie jedyne wyróżnienie jakie przypadło w udziale „Lwicom”. Organizatorzy przyznali również indywidualne nagrody. Za MVP turnieju uznano rozgrywającą olkuszanek – Agatę Wcześniak. Pamiątkowe upominki otrzymała również Monika Pastwa – zdaniem obserwatorów najlepsza zawodniczka drużyny trenera Olszewskiego.

Z wizyty w Kępnie podwójnie zadowolone były Karwacka z Wawrzynkowską. To właśnie tam „Lwice” uczyły się szczypiorniaka, a podczas turnieju zostały uhonorowane przez władze swojego byłego klubu. W Wielkopolsce zabrakło Alicji Fierki, która została powołana do kadry przez selekcjonera Kima Rasmussena i obecnie przebywa na zgrupowaniu dorosłej Reprezentacji Polski.

Początek sezonu w I lidze w najbliższą sobotę, 24 września. „Lwice” mają przewidzianą pauzę. Rozgrywki rozpoczną tydzień później w Gliwicach w hali Tur, meczem ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Spotkanie w samo południe 1 października.

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno 17.09.2011r.:

TOR Dobrzeń Wielki – SPR Olkusz 21:36 (14:15)
SPR: Wawrzynkowska, Gil, Knapik – Kantor (4), Giera (6), Tarnowska (4), Pastwa (3), Przytuła (3), Kompała (1), Leszczyńska (2), Legutek (1), Karwacka (3), Wcześniak (3), Basiak (4), Sudrawska (2).

KKS Polonia Kępno – SPR Olkusz 10:34 (6:15)
SPR: Wawrzynkowska, Gil, Knapik – Kantor (1), Giera (5), Tarnowska (2), Pastwa (3), Przytuła (2), Kompała (2), Leszczyńska (4), Legutek (3), Karwacka (6), Wcześniak (1), Basiak (2), Sudrawska (3).

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o