herb olkusza

 

Ogłoszenie UMiG
21 czerwca Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu podjęła decyzję o przedłużeniu kadencji zarządu. Oznacza to, że w kolejnych latach Wodociągami pokieruje ten sam skład osobowy jak dotychczas. Sześciu przedstawicieli (dwóch reprezentantów pracowników PWiK oraz czterech delegatów gmin) zdecydowało o tym przy pięciu głosach „za” oraz jednym przeciwnym – Gminy Olkusz.

Mój apel do władz Bukowna, Klucz i Bolesławia o dokonanie zmian w zarządzie został zignorowany. Wielokrotnie zwracałem uwagę na to, że nowy kierunek zarządzania Wodociągami jest konieczny – oczekują tego sami mieszkańcy, których budżety domowe znacznie cierpią w wyniku rosnących cen wody oraz odbioru ścieków. Rozumiem ich frustrację wynikającą z porównania cen i jakości tych samych usług w innych gminach. W mojej ocenie przedsiębiorstwo zarządzane jest nieprawidłowo, co przyczyniło się do wielu negatywnych zjawisk wyliczanych przez mieszkańców.

Przed głosowaniem decydującym o przyszłości zarządu PWiK sp. z o.o. proponowałem pozostałym udziałowcom udostępnienie danych dotyczących sposobu wydatkowania blisko 207 milionów złotych w ramach inwestycji pod nazwą „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap I”. Panowie Wójtowie Klucz i Bolesławia oraz Burmistrz Bukowna nie byli zainteresowani analizą poniesionych przez Wodociągi kosztów.

Budzi moje poważne wątpliwości przeznaczenie kwoty 5 665 806,44 zł na funkcjonowanie tzw. Jednostki Realizującej Projekt, która – według oficjalnej informacji PWiK sp. z o.o. – składała się z 10 pracowników Wodociągów. Ponadto, na usługi inżyniera kontraktu, inspektora nadzoru, pomoc techniczną i nadzór autorski wydano 4 260 818,76 zł.

Okazuje się, że Jednostka Realizująca Projekt zlecała zadania własne do wykonania firmom zewnętrznym. Przykładowo, do jej obowiązków należał nadzór nad wyborem wykonawców. Jednocześnie doradztwo m.in. z zakresu zamówień publicznych kosztowało ponad pół miliona złotych.

„Opracowanie systemu identyfikacji wizualnej, wykonanie i montaż tablic pamiątkowych, wydawnictwa, publikacje oraz materiały promocyjne i audiowizualne w ramach Promocji Projektu” kosztowało 525 037,80 zł. Organizacja festynów ekologicznych, konferencji i spotkań informacyjnych z mieszkańcami to kolejny wydatek rzędu 280 429,24 zł.

Sumując powyższe otrzymujemy kwotę 10 732 092,24 zł. Tylko pobieżna analiza tych wydatków nakazuje zadać pytanie o zasadność ponoszenia ich wszystkich, zwłaszcza, że poprzednie władze Miasta i Gminy Olkusz w 2010 r. wyraziły zgodę na to, aby zabezpieczyć kredyt zaciągany przez Wodociągi hipoteką nieruchomości znajdujących się przy ul. Szpitalnej (Dworek Machnickich, Centrum Kultury, Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych). Zobowiązania PWiK sp. z o.o. w wyniku realizacji projektu są bardzo duże, dlatego konieczne są działania oszczędnościowe, aby nie dopuszczać do dalszego wzrostu cen wody i odbioru ścieków oraz uniknąć zagrożenia utraty przez mieszkańców Gminy Olkusz tak cennych nieruchomości.

Wysokie koszty administracyjne funkcjonowania Wodociągów, w tym wynikające z wynagrodzeń, w tłumaczeniu zarządu wynikają z konieczności zatrudniania kolejnych specjalistów do realizacji projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap I”. Regulamin PWiK sp. z o.o. przewiduje ponadto atrakcyjne nagrody jubileuszowe – pracownicy (także przedstawiciele zarządu) z 10 latami stażu pracy otrzymują nagrodę w wysokości jednej pensji. Każde kolejne 5 lat pracy to nagroda wyższa o kolejną pensję (np. po 30 latach pracy – odpowiednik 5 pensji, po 35 latach pracy – 6 pensji, po 40 latach pracy – 7 pensji itd.).

Nie mam nic przeciwko odpowiedniemu wynagradzaniu pracowników, ale pod warunkiem, że zarząd na to stać. Wodociągi nakładają jednak na mieszkańców kolejne wydatki w postaci rosnących cen usług oraz wyższych dopłat z budżetów gmin. Tylko w roku bieżącym Gmina Olkusz przeleje na konto PWiK 3 miliony zł, a prognoza na przyszły rok mówi już o 5 milionach złotych.

W swojej kampanii wyborczej obiecałem walkę z układami. Odpowiedzią niektórych środowisk politycznych na moją nieustępliwość jest agresywna krytyka podejmowanych przeze mnie działań oraz szantaż groźbą referendum w sprawie mojego odwołania. Jestem jednak przekonany o słuszności celu. Poprawę jakości funkcjonowania usług publicznych oraz uzyskanie wyraźnych oszczędności w wydatkowaniu środków publicznych odczują bowiem sami mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz. Uznaję także, że mieszkańcy mają pełne prawo do bieżącej informacji o mojej działalności.

Roman Piaśnik
Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
104 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adamus
adamus
6 lat temu

wodociągi;to przechowalnia nierobów z urzędu olkuskiego :
😳 😳 zlikwiduj fikcyjne stanowiska,to będzie mniej wydatków i tania woda!!!!!!!!

Młody
Młody
7 lat temu

„Regulamin PWiK sp. z o.o. przewiduje ponadto atrakcyjne nagrody jubileuszowe – pracownicy (także przedstawiciele zarządu) z 10 latami stażu pracy otrzymują nagrodę w wysokości jednej pensji. Każde kolejne 5 lat pracy to nagroda wyższa o kolejną pensję (np. po 30 latach pracy – odpowiednik 5 pensji, po 35 latach pracy – 6 pensji, po 40 latach pracy – 7 pensji itd.).”

Takie zapisy regulaminu są sprzeczne z zasadami dobrego wychowania, przecież jubileusz obchodzi się co roku, proponuję więc decydentom taką zmianę zapisów regulaminu aby pracownicy (także przedstawiciele zarządu) otrzymywali nagrodę z okazji każdego corocznego jubileuszu w wysokości 1 pensja za każdy rok pracy, oczywiście z zaliczeniem pracy poza wodociągami oraz nauki w szkole i pracy na roli od 16 roku życia … i tak np po 42 latach wykazanego stażu pracy nagroda powinna wynosić 42 pensje …

szczęściarz
szczęściarz
7 lat temu

[quote name=”frankiewicz”]jak widać ktoś napisał że średnio 3250 zł. Więc „podstawowy pracownik” zarabia około 2500 na rękę (i to musi być osoba wykwalifikowana po różnych kursach żeby mogła taki projekt prowadzić) a kierownik, zastępca itd pewnie nie całe 4000 zł na rękę. Więc piesku Piaśnika w urzędzie zarabiacie tyle samo, albo i więcej :). I nie prowadzicie takich inwestycji, nigdy nie prowadziliście i prowadzić nie będziecie, bo macie burmistrza który wszystko co ma to traci przez swoje kłótnie[/quote]

nie jestem niczyim pieskiem kotku…po prostu jako odbiorca wody za to wszystko płacę i szlag mnie trafia czemu ta woda taka droga prawie 300% droższa niż w Miechowie…ano temu że koszty macie za duże!!!! w jakiej prywatnej firmie pracownik dostaje 5 czy 7 pensji nagrody jubileuszowej? Nie znam takiej !!! Do prowadzenia projektu potrzebowaliście pracowników ale teraz projekt gotowy to trzeba wywalić na bruk połowę urzędasów darmozjadów i już będzie woda tańsza o 30% 😀 😆 wydawanie na jakieś ulotki, festyny to kasa wyrzucona w błoto…zamiast na festyn idę do biura wodociągów zapytać o przyłącze…można to było zrobić troszkę taniej….a udziałowiec miasto który dopłaca co roku około kilka baniek i nie ma nic do gadania bo ma tylko jeden głos z sześciu to chore …. 😀 😀 😀

frankiewicz
frankiewicz
7 lat temu

jak widać ktoś napisał że średnio 3250 zł. Więc „podstawowy pracownik” zarabia około 2500 na rękę (i to musi być osoba wykwalifikowana po różnych kursach żeby mogła taki projekt prowadzić) a kierownik, zastępca itd pewnie nie całe 4000 zł na rękę. Więc piesku Piaśnika w urzędzie zarabiacie tyle samo, albo i więcej :). I nie prowadzicie takich inwestycji, nigdy nie prowadziliście i prowadzić nie będziecie, bo macie burmistrza który wszystko co ma to traci przez swoje kłótnie

szczęściarz
szczęściarz
7 lat temu

odnośnie artykułu zablokowanego :

wodociągi ! dajecie 3,25 tys. zł netto? za co tyle płacicie? to kokosy !
Delicje ! 😆 zwykły urzędas w urzędzie miasta jak ma 2 tysiące na rękę to jest szczęśliwy a tu ponad 3 ? KOKOSY ! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zwykły urzędas
zwykły urzędas
7 lat temu

Po przeczytaniu artykułu PWiK-u wiem dlaczego zablokowali możliwość pisania komentarzy. Nie są w ogóle otwarci na krytykę, nie liczą się z mieszkańcami!!!

zwykły urzędas
zwykły urzędas
7 lat temu

Czytając artykuł sponsorowany PWiK-u (brak możliwości komentowania) będący odpowiedzią na niniejszy zwykły Olkuszanin przeciera oczy ze zdumienia. Kwoty wynagrodzeń jak również znajomość osób znajdujących się na poszczególnych stanowiskach sprawia, że dyskusja staje się monologiem gdyż do dyskusji potrzeba przynajmniej dwóch osób… Panowie w PWiK miejcie trochę dumy i sami odejdźcie. A Panu, Panie Burmistrzu nie zazdroszczę tego z kim musi Pan współpracować.

robespierre
robespierre
7 lat temu

burmistrz się pogrąża. na szafot z nim!

Milix
Milix
7 lat temu

[quote name=”baśka”][quote name=”Milix”]A czy ktoś wie czy Burmistrz był wczoraj na spotkaniu w sprawie ronda na DK 94 czy znowu olał mieszkańców ![/quote]

Nie był, to znaczy olał.[/
Burmiiszcz który nie spotyka sie z wyborcami zarządza artykułami sponsorowanymi kłoci sie wkoło , nie jest godzien tego urzędu . Kto jest za pulsować mi tu !

ciekawy
ciekawy
7 lat temu

nic nie rozumiecie…to rondo jest potrzebne…więcej samochodów zwolni i skręci do galerii….
więcej osób będzie miało pracę….super 😆

szkoda gadać
szkoda gadać
7 lat temu

gdyby urzędnik musiał oddać np. 5 mln zł z własnej kieszeni w razie stwierdzenia że wydał źle to by się 100 razy zastanowił nad każdą złotówką czy dobrze wydaje…ale któż miałby to stwierdzić i nakazać mu oddać? No właśnie nikt…nie ma mocnych…sami swoi…hulaj dusza – piekła nie ma 😀

baśka
baśka
7 lat temu

[quote name=”Milix”]A czy ktoś wie czy Burmistrz był wczoraj na spotkaniu w sprawie ronda na DK 94 czy znowu olał mieszkańców ![/quote]

Nie był, to znaczy olał.

Milix
Milix
7 lat temu

A czy ktoś wie czy Burmistrz był wczoraj na spotkaniu w sprawie ronda na DK 94 czy znowu olał mieszkańców !

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”droga woda”][quote name=”Kiler2″]szczyt hipokryzji , himalaje nieudacznictwa , ,tlumaczenia „ja nic nie moge” ? nie po to zostal pan wybrany aby rozwiazywac nasze mieszkancow problemy poprzez artykuly sponsorowane , DO ROBOTY SIE WZIAC prawdziwej[/quote]

co ty chcesz ? w wodociągach jest 6 głosów, żeby odwołać zarząd trzeba większości czyli 4 głosy a Olkusz ma tylko jeden głos ,pozostałe głosy to gminy klucze, bukowno,bolesław, i dwa pracowników wodociągów….więc jak niby Burmistrz miałby innych przegłosować skoro ma tylko jeden głos ? umiesz czytać ze zrozumieniem ??? 😀 trzeba zmienić statut żeby mieć większość bo to dziwne że Olkusz dopłaca tyle kasy a nie ma nic do powiedzenia…[/quote]

A kto niby ma zmienić statut burmistrzowi skoro to burmistrz go redagował a teraz mając kompetencje do jego zmiany, żadnych działań w tym zakresie nie podejmuje …

szkoda gadać
szkoda gadać
7 lat temu

Ogólne przemyślenia o naszym kraju – bez nazwisk, nazw firm :
W wielu sferach życia w naszym kraju za niegospodarność powinien się wziąć prokurator…tyle że za komuny to była silna prokuratura i milicja a władza trzymała wszystko krótko…a dziś?
Dziś jest dziadostwo…jak jedziesz po pijaku na rowerze albo ukradniesz w sklepie batonika za 99 groszy to prokurator cię wielce oskarża…a na takich co wydają miliony z publicznych pieniędzy na wątpliwe cele to nie ma mocnych 😀
W Polsce nie ma odpowiedzialności urzędnika za wydawane decyzje….gdyby urzędnik odpowiadał ze swojej prywatnej kieszeni za to co robi tak jak przedsiębiorca w swojej firmie to by się dwa razy zastanowił na co wydaje…ale nie odpowiada….to nie jego kasa więc wydaje jak chce….nawet go odwołać się nie da bo ma poparcie…..i mamy państwo w państwie 😀

droga woda
droga woda
7 lat temu

[quote name=”Kiler2″]szczyt hipokryzji , himalaje nieudacznictwa , ,tlumaczenia „ja nic nie moge” ? nie po to zostal pan wybrany aby rozwiazywac nasze mieszkancow problemy poprzez artykuly sponsorowane , DO ROBOTY SIE WZIAC prawdziwej[/quote]

co ty chcesz ? w wodociągach jest 6 głosów, żeby odwołać zarząd trzeba większości czyli 4 głosy a Olkusz ma tylko jeden głos ,pozostałe głosy to gminy klucze, bukowno,bolesław, i dwa pracowników wodociągów….więc jak niby Burmistrz miałby innych przegłosować skoro ma tylko jeden głos ? umiesz czytać ze zrozumieniem ??? 😀 trzeba zmienić statut żeby mieć większość bo to dziwne że Olkusz dopłaca tyle kasy a nie ma nic do powiedzenia…

Kiler2
Kiler2
7 lat temu

szczyt hipokryzji , himalaje nieudacznictwa , to nikt inny tylko Roman Piasnik ma w reku zarzadzanie tym miastem i podejmowanie decyzji ,jak do tej pory widac wyraznie ze sobie nie radzi , zarzadza poprzez artykuly sponsorowane i mysli ze „glupi narod to kupi „, nic wiecej , zatrudnil ludzi do PR , sklocil sie z wieloma osobami , instytucjami , zostajac sam na polu dzialania placze w mankiet olkuszan ze chca go odwolac , ludzie chca referendum . Burmistrzu ! nie tedy droga , powinien pan byc osoba ktora łączy a nie dzieli , zgoda buduje , czy mam panu wiecej przywolywac madrosci ludowych ? Jezeli pojawia sie jakis problem do rozwiazania , pan udaje ze to czyni wlasnie poprzez artykuly sponsorowane , ktore to nic z dzialan merytorycznych nie wnosza , a probuje pan sie wybielac mowiac ze chce walczyc z ukladami , gdyby w istocie rzeczy tak bylo to po co pan rozbudowal wydz. PR , sluzacy tylko po to aby pisac na pana zlecenie takie artykuly, nie odnosze sie krytycznie do pracownikow tegoz wydzialu rozumiejac ze sa ludzmi najemnymi i to jest ich praca , drodzy internauci , mieszkancy Olkusza i gminy Olkusz ! czy po raz kolejny damy sie wciagnac w gierki burmistrza ,tlumaczenia „ja nic nie moge” ? nie po to zostal pan wybrany aby rozwiazywac nasze mieszkancow problemy poprzez artykuly sponsorowane , DO ROBOTY SIE WZIAC prawdziwej

droga woda
droga woda
7 lat temu

1. W państwie prawa jest taka instytucja jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów….
On dba o to by towar nie był zbyt drogi ….tu woda jest 2 razy droższa niż w Miechowie bo nie ma konkurencji i klient nie ma wyboru i musi drogo płacić za wodę i ścieki….
2. a oni se wydają lekką ręką miliony na jakieś premie jubileuszowe , na jakieś festyny, usia siusia , zespoły 10 pracowników…to skandal….publikacje oraz materiały promocyjne i audiowizualne w ramach Promocji Projektu” kosztowało 525 037,80 zł. Jakie publikacje się pytam??? Ja jako odbiorca wody nie dostałem żadnej ulotki !!! Gdzie te ulotki i po co komu były? ile ulotek można wydrukować za pół bańki…całe miasto można ulotkami zasypać….Oto zmarnowana kasa wyrzucona w błoto !!! Organizacja festynów ekologicznych, konferencji i spotkań informacyjnych z mieszkańcami to kolejny wydatek rzędu 280 429,24 zł….KURWA MAĆ ja nie byłem na żadnym festynie bo po co…tyle kasiory na jakieś głupie spotkania…jak chcę się dowiedzieć o podłączeniach do kanalizacji to dzwonię do wodociągów i pytam a nie chodzę na festyny…. PO CO KOMU JAKIE FESTYNY? TO KOŁO GOSPODYŃ WIEJSkich???kasa wywalona w błoto… 😀

Hynek G
Hynek G
7 lat temu

cos nieprawdopodobnego , domagamy sie upublicznienia przez burmistrza Piasnika listu wójtów i burmistrza gmin ościennych w sprawie komunikacji miejsko gminnej w której to autorzy opisują działania i zachowanie Piasnika , kolejny gwóźdź do skutecznego referendum .

asg
asg
7 lat temu

Gdzie jest wpis nr 94 , nie obrażał nikogo , stwierdzał fakty , i był krytyczny dla zarządzającego miastem burmistrza . cenzura ? A może ciąg dalszy wynikający ze sponsorowanego artykulowego zarządzania miastem , gdzie obiektywizm droga redakcjo , ….

ZZZ
ZZZ
7 lat temu

Panie Pośle Osuch bardzo prosimy zająć się sprawami wodociągów,ponieważ jest Pan w koalicji rządzącej i teraz ma Pan możliwości działania.

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”luki”]Jasiu, nie masz nic do powiedzenia, że potrafisz jedynie kopiować to samo? Przeczytałem całą tą dyskusje i dochodę do wniosku, ze chyba bardzo nie na ręke musi być niektórym publikacja takich informacji jak to zrobił teraz Piaśnik. Skąd bierze sie ten strach przed tym, że ludzie się dowiedzą jak wydawane są w pwiku pieniądze?[/quote]

Ok ! tylko że on się sam na swoją żali nieudolność za którą płacą Olkuszanie, przecież jest większościowym właścicielem i to on za te krytykowane sprawy ponosi pełną odpowiedzialność. Jeżeli się skłócił bezsensownie i nie potrafi dogadać się z wójtami z sąsiednich gmin to polityczna odpowiedzialność nakazuje mu podanie się do dymisji, no chyba że to wszystko to strategia aby układowi dobrze się żyło i mieszkańcy coraz więcej na to wszystko płacili a takie rzady chwalili …

luki
luki
7 lat temu

Jasiu, nie masz nic do powiedzenia, że potrafisz jedynie kopiować to samo? Przeczytałem całą tą dyskusje i dochodę do wniosku, ze chyba bardzo nie na ręke musi być niektórym publikacja takich informacji jak to zrobił teraz Piaśnik. Skąd bierze sie ten strach przed tym, że ludzie się dowiedzą jak wydawane są w pwiku pieniądze?

Jasiu R
Jasiu R
7 lat temu

szczyt hipokryzji , himalaje nieudacznictwa , to nikt inny tylko Roman Piasnik ma w reku zarzadzanie tym miastem i podejmowanie decyzji ,jak do tej pory widac wyraznie ze sobie nie radzi , zarzadza poprzez artykuly sponsorowane i mysli ze „glupi narod to kupi „, nic wiecej , zatrudnil ludzi do PR , sklocil sie z wieloma osobami , instytucjami , zostajac sam na polu dzialania placze w mankiet olkuszan ze chca go odwolac , ludzie chca referendum . Burmistrzu ! nie tedy droga , powinien pan byc osoba ktora łączy a nie dzieli , zgoda buduje , czy mam panu wiecej przywolywac madrosci ludowych ? Jezeli pojawia sie jakis problem do rozwiazania , pan udaje ze to czyni wlasnie poprzez artykuly sponsorowane , ktore to nic z dzialan merytorycznych nie wnosza , a probuje pan sie wybielac mowiac ze chce walczyc z ukladami , gdyby w istocie rzeczy tak bylo to po co pan rozbudowal wydz. PR , sluzacy tylko po to aby pisac na pana zlecenie takie artykuly, nie odnosze sie krytycznie do pracownikow tegoz wydzialu rozumiejac ze sa ludzmi najemnymi i to jest ich praca , drodzy internauci , mieszkancy Olkusza i gminy Olkusz ! czy po raz kolejny damy sie wciagnac w gierki burmistrza ,tlumaczenia „ja nic nie moge” ? nie po to zostal pan wybrany aby rozwiazywac nasze mieszkancow problemy poprzez artykuly sponsorowane , DO ROBOTY SIE WZIAC prawdziwej[

Malcolm
Malcolm
7 lat temu

[quote name=”olek BOLEK”]1. Czy ja w swoim opisie kogoś oskarżyłem ?? NIE! i takiego też nie miałem zamiaru. Poprostu opisałem to co się działo (to są słowa Piasnika ze sesji). A to że wszystko jest wedle prawa dopieszczone – to nie mam najmniejszej wątpliwości……
Pan Piaśnik w swoich artykułach przecież też nikogo nie oskarża…. PRAWDA ?? snuje tylko domysły 🙂 identycznie jak ja :)[/quote]

Piszesz, że burmistrz snuje tylko domysły i ty snujesz też identyczne, więc niczym się nie różnisz od burmistrza. Z tego wynika , że gracie w jednej drużynie. Chłopcze, sam już nie wiesz co piszesz i w ogóle spadaj z tego forum bo twoje ograniczenie nie zna granic.

Młody
Młody
7 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=lNnKIMUsyqg

Spojrzenie z zewnątrz na olkuskie wodociągi i odpowiedzialność władzy …

ala
ala
7 lat temu

Woda jest za droga i ścieki też. Nie mówiąc o tym,że często woda za którą płacimy grubą kasę,najzwyczajniej w świecie śmierdzi i nie da się wypić nawet herbaty!!!!!

olek BOLEK
olek BOLEK
7 lat temu

1. Czy ja w swoim opisie kogoś oskarżyłem ?? NIE! i takiego też nie miałem zamiaru. Poprostu opisałem to co się działo (to są słowa Piasnika ze sesji). A to że wszystko jest wedle prawa dopieszczone – to nie mam najmniejszej wątpliwości……
Pan Piaśnik w swoich artykułach przecież też nikogo nie oskarża…. PRAWDA ?? snuje tylko domysły 🙂 identycznie jak ja 🙂

jaturzadze
jaturzadze
7 lat temu

[quote name=”olek BOLEK”]1. To może zajmiemy się najpierw układem PIASNIK – Dudkiewicz. I zaczniemy od rozgonienia tego towarzystwa. Wszyscy już zapomnieli jak Dudkiewicz chciał pozwać Piasnika o szkalowanie jego, jego firmy i rodziny. A Piaśnik zarzucał mu że robił przekryty z przetargami i że poprzyjmował całą Rodzinę, itd…… a teraz jak to wygląda….

Komentarz został zmoderowany. Oskarżenia które nie są poparte dowodami są jedynie insynuacjami których wiarygodność jest wątpliwa. Oskarżenia poparte dowodami proszę zgłaszać bezpośrednio do prokuratury.

aaabb
aaabb
7 lat temu

jako mieszkanka Olkusza ubolewam nad cenami wody, podobnie uważam ,że „coś tam jest nie tak” z drugiej strony chciałabym z tych inwestycji rozliczyć ten zarząd a nie jakiś inny.Kolejną kwestia jest to ,że kto jak kto ale burmistrz Olkusza to mógłby nie udawać ,że nic w wodociągach nie może…zwłaszcza,że radny z jego koalicji po wygranych wyborach dostał tam intratną posadę-i co ciekawe nie zastąpił na niej kogoś-było to nowo powstałe stanowisko-gdzie tu gospodarność?mam wrażenie ,że burmistrz Olkusza ma jakieś rozdwojenie jaźni w tej kwestii i choć absolutnie nie zgadzam się na tak wysokie ceny wody to jakoś 'nie kupuję” kolejnego artykułu sponsorowanego który wybiela naszego jaśnie panujacego

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”cyk, cyk, cyk”]Panowie Piaśnik i Dutkiewicz ja bym olka Bolka za ten wpis podał do Sądu. I zobaczycie, że ktoś mandat straci.[/quote]

„Za najwiekszego wroga mają ludzie tego, kto mówi im prawdę” – Platon

cyk, cyk, cyk
cyk, cyk, cyk
7 lat temu

Panowie Piaśnik i Dutkiewicz ja bym olka Bolka za ten wpis podał do Sądu. I zobaczycie, że ktoś mandat straci.

Jestem za
Jestem za
7 lat temu

Oczywiście, że tak! Jak przyjdzie nowy zarząd i zrobi raport otwarcia, to na pewno dowiemy się dużo ciekawych rzeczy. Rozgonić to towarzystwo!!

Rysiek z Klanu
Rysiek z Klanu
7 lat temu

Panie burmistrzu tak trzymać. Odciąłeś ich trochę od koryta i nie dopuściłeś tych nowobogackich co to takie osiągnięcia mieli w wyborach, tyle co kot napłakał.

Stanisław
Stanisław
7 lat temu

Roman, nie przejmuj się krytyką tych których odsunąłeś od koryta. Rób swoje, wielu ludzi cię popiera i myślę, że zdecydowana część mieszkańców to docenia.

Jasiu R
Jasiu R
7 lat temu

szczyt hipokryzji , himalaje nieudacznictwa , to nikt inny tylko Roman Piasnik ma w reku zarzadzanie tym miastem i podejmowanie decyzji ,jak do tej pory widac wyraznie ze sobie nie radzi , zarzadza poprzez artykuly sponsorowane i mysli ze „glupi narod to kupi „, nic wiecej , zatrudnil ludzi do PR , sklocil sie z wieloma osobami , instytucjami , zostajac sam na polu dzialania placze w mankiet olkuszan ze chca go odwolac , ludzie chca referendum . Burmistrzu ! nie tedy droga , powinien pan byc osoba ktora łączy a nie dzieli , zgoda buduje , czy mam panu wiecej przywolywac madrosci ludowych ? Jezeli pojawia sie jakis problem do rozwiazania , pan udaje ze to czyni wlasnie poprzez artykuly sponsorowane , ktore to nic z dzialan merytorycznych nie wnosza , a probuje pan sie wybielac mowiac ze chce walczyc z ukladami , gdyby w istocie rzeczy tak bylo to po co pan rozbudowal wydz. PR , sluzacy tylko po to aby pisac na pana zlecenie takie artykuly, nie odnosze sie krytycznie do pracownikow tegoz wydzialu rozumiejac ze sa ludzmi najemnymi i to jest ich praca , drodzy internauci , mieszkancy Olkusza i gminy Olkusz ! czy po raz kolejny damy sie wciagnac w gierki burmistrza ,tlumaczenia „ja nic nie moge” ? nie po to zostal pan wybrany aby rozwiazywac nasze mieszkancow problemy poprzez artykuly sponsorowane , DO ROBOTY SIE WZIAC prawdziwej

bezrobotny
bezrobotny
7 lat temu

[quote name=”Popieram”][quote name=”Mieszkanka oś. Młody”]Apeluję wesprzyjmy Burmistrza w jego działaniach[/quote]
Też uważam, że jak Piaśnik nie da rady to już nikt nie da. Będzie dalej to samo, aż do emerytur tych Panów. Dlatego bądźmy z Piaśnikiem, bo teraz widzę że warto, a nawet trzeba!!!!!![/quote]
A wyszła informacja z Urzędu że Pan Burmistrz po nowym roku przyjmować będzie do pracy w urzędzie. Pewnie kolejne dzieci dyrektorów przedszkoli i szkól dostaną ciepłe posadki. I wczym go wspierać?!

Popieram
Popieram
7 lat temu

[quote name=”Mieszkanka oś. Młody”]Apeluję wesprzyjmy Burmistrza w jego działaniach[/quote]
Też uważam, że jak Piaśnik nie da rady to już nikt nie da. Będzie dalej to samo, aż do emerytur tych Panów. Dlatego bądźmy z Piaśnikiem, bo teraz widzę że warto, a nawet trzeba!!!!!!

droga woda
droga woda
7 lat temu

no to już wiem czemu ta woda taka droga….jak się bierze 7 pensji nagrody a pensja to 5 tysiaków …= 35 tys.zł nagrody a takich gagatków jest w przciągu wielu lat 200 to daje 7 milionów zł 😀

PO Kądzieli Gryff
PO Kądzieli Gryff
7 lat temu

Stan Steh to wydaje się, że to jeden z młodych gołodupców co to nie dostali stanowisk od włodarza. Wypisuje jak to inni dostali a nie pisze za jakimi stanowiskami młodzi latali i jak kuglowali a na koniec wszystkich sprzedali i przez chciwość sami nic nie dostali. Oprócz inspektora Cruzo, chytrego jak Lis.

pracownik
pracownik
7 lat temu

Z moich informacji wynika że kontrola NIK dotyczyła tylko wąskiego zakresu .Skażenie wody bakterią COLI w olkuskich wodociągach .

oli
oli
7 lat temu

[quote name=”Wtajemniczony”]To już teraz widzimy dlaczego Burmistrz Bukowna wspiera układ i głosuje za Prezesem Wodociągów.[/quote]
[quote name=”Zaniepokojeni”]Panie Pośle Osuch,zwracamy się do Pana z wnioskiem aby zajął się Pan Olkuskimi Układami,zgłosił sprawę do instytucji centralnych o zbadanie funkcjonowania wodociągów-gospodarności,zlecanie firmom przetargów na inwestycje na kwotę ponad 200mln.[/quote]
Przez prawie 3 miesiące w wodociągach była kontrola NIK-u która zakończyła się w czerwcu i jak narazie żadnych nieprawidłowości nie widać.

Skrupulatny
Skrupulatny
7 lat temu

Panie Prezesie chcielibyśmy się dowiedzieć nazwiska tych 10 pracowników z wodociągów którym wypłacono ponad 5mln 600tys.zł.

droga woda
droga woda
7 lat temu

przepraszam za słowo „skubańce” ….miałem na myśli: specjaliści 😆

droga woda
droga woda
7 lat temu

5 665 806,44 zł na funkcjonowanie tzw. Jednostki Realizującej Projekt, która – według oficjalnej informacji PWiK sp. z o.o. – składała się z 10 pracowników Wodociągów.

10 osób wydało ponad 5 i pół bańki? ciekawe na co?
Mają rozmach skubańce 😀 😀 😀 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

Stanisława
Stanisława
7 lat temu

Popieram burmistrza Piaśnika za to co robi dla nas,jest uczciwym człowiekiem . żaden dotąd burmistrz nie informował mieszkańców o dobrych i złych sprawach . Widać że nie jest w układach . Z szacunkiem Stanisława Stach

tanie perfumy
tanie perfumy
7 lat temu

[quote name=”Były pracownik OFNE”]Atakujecie Burmistrza Piaśnika,ponieważ pokazuje nam mieszkańcom prawdę,jak rozrzutnie wydajecie publiczne pieniądze. Jesteśmy z Panem prosimy aby dalej walczył Pan z układami . Z poważaniem R.Chmiest.[/quote]

dlaczego woda z kranu „nieprzyjemnie pachnie”?

Były pracownik OFNE
Były pracownik OFNE
7 lat temu

Atakujecie Burmistrza Piaśnika,ponieważ pokazuje nam mieszkańcom prawdę,jak rozrzutnie wydajecie publiczne pieniądze. Jesteśmy z Panem prosimy aby dalej walczył Pan z układami . Z poważaniem R.Chmiest.

Mieszkańcy Pakuski
Mieszkańcy Pakuski
7 lat temu

Widać że czujecie się winni,tłumaczycie się niemerytorycznie nie macie argumentów na to zło które istnieje odwracacie i spychacie uwagę mieszkańców na inne nie uzasadnione argumenty.

Jasiu R
Jasiu R
7 lat temu

szczyt hipokryzji , himalaje nieudacznictwa , to nikt inny tylko Roman Piasnik ma w reku zarzadzanie tym miastem i podejmowanie decyzji ,jak do tej pory widac wyraznie ze sobie nie radzi , zarzadza poprzez artykuly sponsorowane i mysli ze „glupi narod to kupi „, nic wiecej , zatrudnil ludzi do PR , sklocil sie z wieloma osobami , instytucjami , zostajac sam na polu dzialania placze w mankiet olkuszan ze chca go odwolac , ludzie chca referendum . Burmistrzu ! nie tedy droga , powinien pan byc osoba ktora łączy a nie dzieli , zgoda buduje , czy mam panu wiecej przywolywac madrosci ludowych ? Jezeli pojawia sie jakis problem do rozwiazania , pan udaje ze to czyni wlasnie poprzez artykuly sponsorowane , ktore to nic z dzialan merytorycznych nie wnosza , a probuje pan sie wybielac mowiac ze chce walczyc z ukladami , gdyby w istocie rzeczy tak bylo to po co pan rozbudowal wydz. PR , sluzacy tylko po to aby pisac na pana zlecenie takie artykuly, nie odnosze sie krytycznie do pracownikow tegoz wydzialu rozumiejac ze sa ludzmi najemnymi i to jest ich praca , drodzy internauci , mieszkancy Olkusza i gminy Olkusz ! czy po raz kolejny damy sie wciagnac w gierki burmistrza ,tlumaczenia „ja nic nie moge” ? nie po to zostal pan wybrany aby rozwiazywac nasze mieszkancow problemy poprzez artykuly sponsorowane , DO ROBOTY SIE WZIAC