bsen rrs

W niedzielę, na krytym basenie przy ZSPl nr 1 w Olkuszu odbyła się II Runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych, w których udział biorą nawet trzy pokolenia, od dziadków aż po wnuczków. Chętnych do wodnej rywalizacji nie brakowało. Na starcie zameldowało się czternaście rodzin w dwuosobowych składach. Zmagania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych.

 

Po mini-grach zespołowych, usportowione rodziny przeniosły się na pływalnię, gdzie organizator, czyli MOSiR, przygotował pięć różnych konkurencji. Liczyły się czas i celne oko, a przede wszystkim dobra zabawa. – Zainteresowanie naszym pomysłem stale rośnie. W Olkuszu nie brakuje rodzin ceniących sobie aktywny wypoczynek. Możliwość brania udziału w jednej konkurencji rodzica i dziecka sprawia podwójną radość i satysfakcję, a my te pozytywne emocje chcemy dawać naszym mieszkańcom – przyznaje dyrektor MOSiR-u, Dariusz Murawski.

Podczas weekendowych zmagań w wodzie uczestnicy szczególnie upodobali sobie zadanie, w którym należało przepłynąć dwie długości basenu – dzieci na brzuchu, trzymając gąbkową deskę przed sobą, a rodzice z tą samą deską trzymaną między nogami. Sporą frajdę sprawiła także konkurencja przeciągania koła ratunkowego. Oprócz jak najlepszego czasu liczyły się także siła i spryt, bo i zadanie rodzice mieli utrudnione, a to z tego względu, że w kole siedziała ich pociecha. Wszystko zaczynała komenda „start”, a próba kończyła się dopiero po przybiciu przez rodzica i dziecko popularnej „piątki”. Listę konkurencji uzupełniły jeszcze rzuty do celu, wodny tor przeszkód oraz wyławianie łyżek z wody. Każde zadanie było odpowiednio punktowane. Liczba punktów zależała od zajmowanej pozycji. Po zsumowaniu dorobku ze wszystkich pięciu zadań wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Po trzy najlepsze rodzinne zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy oraz słodki poczęstunek. Fundatorem nagród był MOSiR oraz ZPC „Skawa” Wadowice.

Druga, zimowa runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych już za nami. Wraz z nadejściem wiosny, familie przystąpią do kolejnych zmagań. Najpierw odbędą się wyścigi rowerowe, a V jubileuszową edycję RRS zakończą minibiegi przełajowe połączone z turniejem minigolfa. Rodziny walczą o nagrody indywidualne podczas każdej z rund. Biorą także udział w klasyfikacji generalnej, która wyłoni rodzinnych mistrzów.

Wyniki niedzielnych zmagań podczas II Rundy RRS:

Szkoła Podstawowa, kl. I-III
1. Rodzina Kluczewskich z Jakubem (SP nr 2 Olkusz)
2. Rodzina Soborskich z Igorem (SP nr 2 Olkusz)
3. Rodzina Barczyków z Jankiem (SP nr 2 Olkusz)

Szkoła Podstawowa, kl. IV-VI dziewczynki
1. Rodzina Kluczewskich z Anią (SP nr 2 Olkusz)
2. Rodzina Barczyków z Weroniką ( SP nr 2 Olkusz)
3. Rodzina Szczepanków z Julią (SP nr 3 Olkusz)

Szkoła Podstawowa, kl. IV-VI chłopcy
1. Rodzina Synowców z Mikołajem (SP nr 2 Olkusz)
2. Rodzina Soborskich z Jakubem (SP nr 2 Olkusz)
3. Rodzina Mielczarków z Adrianem (SP nr 2 Olkusz)

Gimnazjum
1. Rodzina Kocjanów z Oskarem (Gimnazjum nr 1 Olkusz)
2. Rodzina Szczepanków z Natalią ( Gimnazjum nr 2 Olkusz)
3. Rodzina Gądków z Krzysztofem (Gimnazjum nr 4 Olkusz)

bsen rrs 1

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:35737}{joomplu:35726}{joomplu:35720}{joomplu:35710}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze