rrs3

W niedzielne przedpołudnie, na terenie OSW Czarna Góra, odbyła się trzecia runda rodzinnych rozgrywek sportowych. Tym razem rodzice ze swoimi pociechami stanęli na starcie wyścigu rowerowego. Sprzyjała aura, nie zawiedli też uczestnicy. Łącznie w zawodach udział wzięło 59 osób. Na mecie na wszystkich czekały dyplomy, a dla najlepszych przewidziano też nagrody rzeczowe.

Trzecia już runda sportowych rozgrywek rodzinnych, podobnie jak dwie poprzednie, prowadzona była w sześciu kategoriach wiekowych, a do tego doszły jeszcze trzy konkurencje rodzinne. Wiele pozytywnych emocji i uśmiechu wywołał wyścig przedszkolaków. Jako pierwszy do lirrs1nii mety dojechał Kuba Kluczewski. Za nim u organizatorów zameldowali się Filip Sznajder oraz Marek Ziarko. Najmłodsi uczestnicy za swoją postawę i obecność zostali obdarowani upominkami. Wśród szkół podstawowych (klasy I – III) podium przypadło w udziale stałym bywalcom rodzinnych rozgrywek. Na najwyższym stopniu podium stanął Mikołaj Synowiec, a za nim uplasowali się Adrian Mielczarek i Olaf Szyncel, wszyscy na co dzień uczący się w ZSP nr 1 w Olkuszu. W starszej grupie szkół podstawowych na podium, a konkretnie na jego najniższym stopniu stanęła Barbara Filo z SP nr 5 w Olkuszu. Basia tym samym uratowała honor żeńskiej części uczestników wyścigu. Miejsce pierwsze dla Rafała Przechowskiego, a drugie dla Oskara Kocjana, uczniów ZSP nr 1 w Olkuszu. Obok dzieci do rywalizacji przystąpili również rodzice. Tym razem to milusińscy ściskali kciuki za jak najlepsze czasy przejazdu rodziców. Kategorię kobiet wygrała Dorota Bagińska z Bolesławia. Za nią na metę jako druga i trzecia dotarły olkuszanki, kolejno Katarzyna Jesień i Agnieszka Kocjan. Wśród panów zwyciężył Michał Różanowski. rrs2Tuż za nim uplasowali się: Paweł Kaleta oraz Rafał Jesień.

Starty rodzinne to już rywalizacja na jednym poziomie i dzieci, i dorosłych. Tutaj, aby liczyć na  wysoką lokatę trzeba się nawzajem uzupełniać. Wiedzą o tym dobrze Mikołaj Synowiec, Oskar Kocjan oraz Aleksandra Różanowska, którzy dzięki małej pomocy rodziców wygrali swoje kategorie wiekowe. Ale tego dnia na Czarnej Górze, wyniki były sprawą drugorzędną. Chodziło głównie o integrację i dobrą zabawę. Nad bezpieczeństwem zmagań czuwała Grupa Ratowników R1 z Bukowna. Przed usportowionymi rodzinami pozostała jeszcze czwarta runda rozgrywek organizowanych przez olkuski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Oprócz klasyfikacji indywidualnych i rodzinnych, prowadzona jest także punktacja szkół, w której niepodzielnie panują SP nr 2 oraz Gimnazjum nr 1.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:29503}{joomplu:29508}{joomplu:29509}{joomplu:29512}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze