fcb1

Są takie wydarzenia i kluby, którym się nie odmawia pomimo kilometrów. Dla większości z młodych adeptów piłki nożnej FC Barcelona jest wymarzonym dream-teamem, a co drugi zawodnik „Dumy Katalonii” mieni się idolem kilkuletnich graczy. Do pierwszego starcia pomiędzy Escolą a olkuskim Słowikiem doszło na początku października na Czarnej Górze.

Wtedy o jedną bramkę lepsi okazali się przyjezdni. W najbliższą niedzielę może dojść do rewanżu. Polska szkółka FCB zaprosiła bowiem do stolicy 8-letnich olkuszan. Ci, razem z trenerami i rodzicami do Warszawy oczywiście pojadą.

– Wizytę na obiektach Escoli traktujemy jako ciekawy sprawdzian. Jedziemy głównie po naukę, ale to wcale nie oznacza, że już na starcie stoimy na przegranej pozycji. Nie ma co ukrywać, że w tak uznanym gronie przypada nam rola „Kopciuszka”, ale to może być nasz atut, bo lepiej sprawić miłą niespodziankę, niż czuć na koniec spore rozczarowanie – mówi trener Maciej Mróz. W stolicy Słowik poprowadzi duet szkoleniowców. Obok Mroza na ławce zasiądzie także Rafał Pięta. – Chłopcy już nie raz udowodnili, że potrafią grać z najlepszymi jak równy z równym. To jest sport, tutaj nie ma pewniaków, choć zdajemy sobie sprawę, że nikt nie upatruje w nas faworytów tego prestiżowego turnieju – zaznacza założyciel i koordynator OKS-u.

W niedzielnym turnieju Słowikowi w grupie eliminacyjnej nie będzie dane zmierzyć się z polską Barceloną. Do takiego pojedynku może dojść już w fazie pucharowej. Mimo tego, harmonogram gier młodych olkuszan i tak prezentuje się bardzo ciekawie. Pierwszym ich rywalem będzie Widok Skierniewice, później „żółto-niebiescy” zmierzą się z Lechem Poznań, AP 21 Kraków, Motorem Lublin i Jaguarem Gdańsk.

– Mamy naprawdę mocną grupę. Z AP 21 i Jaguarem spotkaliśmy się już na zielonym boisku na Czarnej Górze w ramach turnieju MAX-TRANS Cup 2016. W drugiej grupie obok Escoli zagra także Jagiellonia Białystok. Październikowa rywalizacja na naszych obiektach sprawiła, że mamy możliwość gry z najlepszymi drużynami w kraju, bo nie ma co ukrywać, że wszystkie wymienione kluby są prawdziwymi markami na futbolowej mapie Polski – mówi Maciej Mróz.

slowik barca

Najbliższy turniej w Warszawie, którego organizatorem jest FC Barcelona Escola Varsovia, to jedno z najważniejszych wydarzeń piłkarskich, w jakich uczestniczyli i uczestniczyć będą młodzi olkuscy piłkarze – czy to Słowika, czy innych okolicznych klubów. Ale dla rocznika 2008 OKS-u, wyjazd na Mazowsze to nic nowego, biorąc pod uwagę ich wcześniejsze wojaże po kraju. Warto przypomnieć, że Słowik stanął na podium także w czeskim Brnie, a w planach ma również udział w kolejnych mocno obsadzonych turniejach, m.in. w Gdańsku.

– Tylko systematyczna praca i udział w takich imprezach przynoszą wymierne korzyści. Żeby stawać się lepszym, trzeba grać i uczyć się od najlepszych. Dlatego ciągle staramy się podnosić sobie poprzeczkę – zapewnia Rafał Pięta.

Poniżej harmonogram niedzielnych zmagań Słowika w stolicy. Trzymamy kciuki za naszych małych piłkarzy!

fcb2

fcb3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
emil
emil
6 lat temu

my wiemy że słowik jest z olkusza ,ale inni nie wiedzą .powinno pisać słowik olkusz