W tych zawodach liczy się przede wszystkim dobra zabawa, zwłaszcza że w sportowej rywalizacji dzieci uczestniczą razem z rodzicami. Badminton i mini- piłka nożna – w takich konkurencjach zmagali się uczestnicy pierwszej rundy Rodzinnych Rozgrywek Sportowych, które organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Na sali gimnastycznej olkuskiej SP 9 walczyło 13 rodzin.
To druga edycja rodzinnych zawodów, które już na stałe wpisały się w kalendarz olkuskich imprez sportowych.

Rozgrywki te to nie tylko świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, ale i spędzenia aktywnie wolnego czasu razem z rodziną i przyjaciółmi.
Wśród najmłodszych uczestników z klas I – III wygrała rodzina Mikołaja Synowca (SP 2). Kolejne miejsca na podium zajęła rodzina Jakuba Walusiaka (SP 2) oraz  Dominika Krawczyka (SP 9). Czwarta lokata przypadła rodzinie Martyny Krawczyk (SP 9). Rodzina Jagody Mędrek (SP 1) wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas IV – VI. Na drugim miejscu uplasowała się rodzina Mateusza Różanowskiego (SP 1), a na trzecim Jakuba Pilcha (SP 4). Kolejne dwa miejsca zajęły rodziny uczniów SP 9 –  Julii i Gabriela Nowaków oraz Kingi Kurowskiej.
W najstarszej kategorii – gimnazjalistów – laur zwycięstwa przypadł rodzinie Filipa Walusiaka (Gim. nr 1). Drugą lokatę zajęła rodzina Bartosza Wadasa z Gim. nr 2, trzecią – Oskara Pilcha z Gim. nr 3, a czwartą – Konrada i Oskara Kurowskich z Gim. nr 4.  
– Rodzinne Rozgrywki Sportowe to pomysł na aktywną formę spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzicami. Cieszę się, że dobrze bawili się zarówno uczestnicy, jak i spora grupa pozostałych członków rodzin i ich przyjaciół, dopingując swoich ulubieńców. Mam nadzieję, że wspaniała rodzinna atmosfera, jaka panuje podczas tych zawodów, zachęci do udziału w kolejnych rundach jeszcze więcej rodzin – podsumował niedzielne zmagania dyrektor olkuskiego MOSiR–u Dariusz Murawski.
Zwieńczeniem sportowych zmagań było wręczenie dyplomów dla trzech najlepszych rodzin w każdej kategorii wiekowej. Na wszystkich uczestników czekały nagrody rzeczowe, ufundowane przez MOSiR Olkusz oraz sklep sportowy „Traper” z Olkusza, a także słodycze od olkuskiego Supermarketu „Nasz”.
W rozgrywkach dzieci zdobywają też punkty dla swoich szkół. Wśród podstawówek w kategorii klas młodszych prowadzi SP 2, a w kategorii klas starszych SP 1. Wśród szkół gimnazjalnych najwięcej punktów ma Gim. nr 1.
Pozostałe edycje zaplanowano na 21 lutego (konkurencje w wodzie), 18 kwietnia (wyścig rowerowy) i 23 maja (turnieje na terenie ośrodka na Czarnej Górze). Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów z powodów niezależnych od niego.

Przy organizacji Rodzinnych Rozgrywek Sportowych współpracowali:
– MOSiR Olkusz – główny organizator i fundator nagród i dyplomów,
– Szkoła Podstawowa nr 9  – udostępnienie  sali gimnastycznej,
– sklep  sportowy Traper z Olkusza – fundator  części nagród
– supermarket „Nasz” – słodycze
Opiekę medialną nad zawodami sprawowali: Przegląd Olkuski i Olkuszanin.pl.
MOSiR Olkusz wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc i współpracę.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze