1

W dniu 22 czerwca 2017 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Olkuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Starosty Olkuskiego w dziedzinie sportu za 2016 rok. Wniosek o przyznanie nagrody lub wyróżnienia będący załącznikiem nr 1 do Regulaminu przyznawania nagród i wyróżnień Starosty Olkuskiego w dziedzinie sportu (zał. do Uchwały Nr VI/ 47/ 2015 Rady Powiatu w Olkuszu z dnia 11 marca 2015 r.) złożyło 55 podmiotów do tego upoważnionych:
– 15 wniosków dla zawodników i 2 wnioski dla trenerów z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Judo Wolbrom” w Wolbromiu,
– 8 wniosków dla zawodników i 2 wnioski dla trenerów z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Korona” w Olkuszu,
– 15 wniosków dla zawodników i 2 wnioski dla trenerów z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Samuraj Bukowno” w Bukownie,
– 10 wniosków dla zawodników z Jurajskiego Klubu OYAMA KARATE w Olkuszu,
– 1 wniosek dla zawodnika który reprezentuje UMKS-PMOS Chrzanów i jest uczniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu zamieszkałego w Olkuszu (wniosek dyrektora szkoły),
– 1 wniosek dla zawodnika który reprezentuje UKS Judo Wolbrom i jest uczennicą Gimnazjum w Bydlinie zamieszkałą w Kolbarku (wniosek dyrektora szkoły).

2

Komisja powołana przez Zarząd Powiatu zapoznała się ze wszystkimi w/w wnioskami, a następnie przedstawiła Staroście Olkuskiemu kandydatów do nagrody dla osób fizycznych, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

3

Starosta Olkuski po zapoznaniu się z oceną merytoryczną komisji dokonującej weryfikacji wniosków, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego w Olkuszu, przyznał:

6 nagród pieniężnych dla zawodników-sportowców:
– Damian Miłowicki z UKS „Samuraj Bukowno”- ju jitsu,
– Wiktor Starczyński z UMKS-PMOS Chrzanów- akrobatyka sportowa
– Bartosz Hazy z UKS „Samuraj Bukowno”- ju jitsu,
– Aleksander Zając z UKS „Samuraj Bukowno”- ju jitsu,
– Klaudia Zając z UKS „Judo Wolbrom” – judo
– Amelia Dessauer z UKS „Korona”- akrobatyka sportowa

4

3 nagrody pieniężne dla trenerów:
– Zbigniew Biały z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Samuraj” Bukowno,
– Jacek Czerniak z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Korona” Olkusz,
– Czesław Łaksa z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Judo Wolbrom”

5

Nagrody dla sportowców i trenerów wręczył Wicestarosta Olkuski – Jan Orkisz wraz z Przewodniczącym Komisji Rady Powiatu ds. Edukacji, Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki Panem Robertem Herzykiem w obecności Waldemara Mendaka – Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej. Laureaci oprócz nagród pieniężnych otrzymali dyplomy.

SP w Olkuszu

6

7

8

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Salto Mortale
Salto Mortale
4 lat temu

W tym mieście cokolwiek chcesz zrobić to musisz mieć umocowanie we władzy i przychylność. Nikomu chwały nie zabieram ale rozumiem, że piłkarki ręczne to nie powód do dumy i wyróżnienia? Rozumiem, że Omega – pływanie to również brak wyróżnienia bo przecież mało zdobyli medali? I jeszcze „Wena” – osiągnęli taki sukces i co?

Odp: nie są związani z władzą, co najwyżej w przyszłym roku pomyśli się. Dziwi mnie poziom ekspertów ze starostwa, że znają się i na sporcie, ktoś musi aż wnioski składać bo oczywiście nie wiedzą co się dzieje w powiecie, którym teoretycznie zarządzają …

Romuald
Romuald
4 lat temu

Czy tylko się mylę, że niektóre nazwiska jednoznacznie wskazują na pokrewieństwo z władzą, co nie znaczy, że nie może tam znaleźć się dużo talentów, ale czy nie jest to dawna zasada???

uczeń
uczeń
4 lat temu

Panie Starosto – Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu też ma znakomitych zawodników, którzy ciężko trenują i osiągają sukcesy na Mistrzostwach Polski i Europy. Może Pan być dumny z walecznych Olkuszan. Z tego co wiem to Jurajski Klub OYAMA Karate jest jednym z NAJWIĘKSZYCH KLUBÓW W POWIECIE OLKUSKIM i mają ogromne sukcesy.
W Powiecie Olkuskim jest bardzo dużo ambitnych sportowców. Obecnie dyskryminuje się wielu ambitnych i pracowitych zawodników, którzy również zasługują na docenienie.