boisko sp3

Jesienią ubiegłego roku stanęły prace przy budowie boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 na os. Pakuska. Nadeszły wakacje i rodzice obawiają się, że ich dzieci po raz kolejny będą zmuszone do zabawy między blokami i na betonie. Dlaczego inwestycja stanęła? – pytają.

Do jesieni budowlańcy przygotowali plac, ogrodzili go i wydawało się, że już wiosną dzieci będą mogły korzystać z długo wyczekiwanego boiska. Dotąd uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego byli zmuszeni do korzystania z boiska betonowego, gdzie nietrudno o mniejsze lub większe urazy.

Przyszła zima, później wiosna i nic. Obraz budowy od końcówki 2016 roku nie zmienił się. Ale wkrótce place znowu mają ruszyć. – Wykonawca ma umowę z czasem realizacji zadania do końca sierpnia bieżącego roku i ten termin nie jest w żadnym stopniu zagrożony – zaznacza Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

Okazuje się, że zwłoka z dokończeniem rozpoczętej inwestycji wynika z oczekiwania na dostarczenie wykonawcy przez firmę zewnętrzną bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej, którą boisko przy SP 3 zostanie wyłożone.

– Mamy zapewnienia, że gdy wykonawca będzie dysponował niezbędnym materiałem ponownie wejdzie na plac budowy i dokończy swoje zadanie – dodaje przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy.

Zgodnie z zapewnieniami płynącymi z ratusza, społeczność „Trójki” od początku nowego roku szkolnego będzie się mogła cieszyć nowym obiektem, który z pewnością ułatwi nauczycielom prowadzenie zajęć w-fu. Ta perspektywa nie do końca podoba się rodzicom tamtejszych uczniów. – Czy nie można było tego skończyć wcześniej, przed wakacjami? Może i tak, jednak inwestycja ma zostać ukończona zgodnie z harmonogramem, więc w papierach wszystko się będzie zgadzać.

boisko1 sp3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olkuszaninka
Olkuszaninka
6 lat temu

[quote name=”Romuald”]Panie Latos. Kto panu podpowiada usprawiedliwienia wykonawców, których w sposób dwuznaczny wybieracie do wykonania przedmiotów zamówienia. Niech obiektywna komisja stwierdzi zakres wykonania przedmiotu umowy w tym określone do wykonania wywiezienie całości gruzu z demontażu i nawiezienie ziemi urodzajnej o grubości ponad 20 cm. Zgodnie z warunkami udziału w postępowaniu zobowiązani jesteście do zapłacenia wykonawcy za zakres faktycznie wykonany. Kto odpowiedzialny jest za określenie gruzu wbudowanego z rozbiórki do tej inwestycji ?[/quote]

PiSowski trollu czytaj ze zrozumieniem termin do końca sierpnia i amen nie szukaj sensacji ważne Olkusz się zmienia.

Romuald
Romuald
6 lat temu

Panie Latos. Kto panu podpowiada usprawiedliwienia wykonawców, których w sposób dwuznaczny wybieracie do wykonania przedmiotów zamówienia. Niech obiektywna komisja stwierdzi zakres wykonania przedmiotu umowy w tym określone do wykonania wywiezienie całości gruzu z demontażu i nawiezienie ziemi urodzajnej o grubości ponad 20 cm. Zgodnie z warunkami udziału w postępowaniu zobowiązani jesteście do zapłacenia wykonawcy za zakres faktycznie wykonany. Kto odpowiedzialny jest za określenie gruzu wbudowanego z rozbiórki do tej inwestycji ?