belgijka1

Ponad 800 uczniów z olkuskich podstawówek i gimnazjów wzięło udział w podsumowaniu XVII edycji Wielkiego Konkursu Profilaktycznego 2016, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł – Pod dobrą opieką”. W poniedziałek przez jedenaście minut, młodzież na płycie rynku tańczyła „belgijkę”.

Koordynatorką akcji, jak również happeningu podsumowującego kilkumiesięczną pracę, była Bogusława Lasota, Główny Specjalista ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Wydziale Spraw Społecznych olkuskiego magistratu. Głos w imieniu burmistrza zabrała także sekretarz gminy Katarzyna Bożek. – Pokażcie wszystkim, że można być radosnym bez używek, że można śpiewać i tańczyć bez alkoholu i narkotyków. Bawcie się, bo jesteście tutaj po to, aby pokazać, że kochacie życie – mówiła do wszystkich zebranych przedstawicielka urzędu.

Po przemówieniach uczniowie wznieśli ku górze kartki z napisem „Kocham życie”, a na scenie plenerowej wystąpił chór Gimnazjum nr 3 pod dyrekcją Małgorzaty Kocjan. Młodzi muzycy wraz z uczestnikami happeningu wspólnie wykonali ponadczasową „Odę do radości”. Głównym punktem poniedziałkowej imprezy było odtańczenie „belgijki” – tańca inspirowanego kulturą celtycką. Tłum młodzieży tańczył ją przez jedenaście minut.

Pod sceną obejrzeć można było prace plastyczne powstałe w ramach Wielkiego Konkursu Profilaktycznego 2016. Za przygotowanie i przeprowadzenie akcji odpowiedzialnych było wiele osób. Szereg z nich stanowili uczniowie oraz nauczyciele. Happening był końcowym akordem tegorocznego konkursu. Wcześniej pod jego szyldem organizowano festyny, spektakle szkolnych teatrzyków oraz akcje plakatowe.

bejgijka2

Fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze