pk04

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 mgr inż. Aldona Nowicka, mgr inż. Kazimierz Baran oraz uczniowie zostali zaproszeni na przez Dziekana i Prodziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej na Inaugurację Roku Akademickiego 2015/2016.

Uroczystość miała miejsce w dniu 1 października 2015 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wydarzenie rozpoczyna kolejny etap realizacji umowy zawartej 2 lutego 2015, dotyczącej stałej współpracy pomiędzy Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej a Zespołem Szkół nr 1 w Olkuszu. 

pk03

W ramach współpracy uczniowie popularnego „Mechanika” uczestniczą w wybranych wykładach na Wydziale Mechanicznym, biorą udział w naukowych warsztatach. Najzdolniejsza młodzież ma możliwość pracy badawczej w uczelnianych zespołach projektowych. Studenci Wydziału Mechanicznego mogą odbywać pedagogiczne praktyki zawodowe w ZS Nr 1 w Olkuszu.
Współpraca otwiera przed uczniami ZS Nr 1 nowe możliwości poznawcze, wpływa na podniesienie poziomu kreatywności uczniów i przyczynia się do podniesienia wiedzy i umiejętności młodzieży.

ZS Nr 1 w Olkuszu

pk02

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze