jarmark wielkanocny 2014 6

Przedświąteczne jarmarki organizowane pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury stały się już tradycją w Olkuszu. W piątek na rynku mieszkańcy mogli kupić oryginalne wielkanocne ozdoby. Ręcznie wykonane palmy, baranki czy pisanki cieszyły się sporym zainteresowaniem przechodniów.

Świąteczne Jarmarki odbywają się dwa razy w roku: przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. To imprezy charytatywne, bowiem cały dochód przeznaczany jest na statutowe cele wystawców. – Wielkanocne ozdoby mają podwójne znaczenie. Przystrajają nasze stoły, a jednocześnie za każdą z nich stoi dobry uczynek – mówiła dyrektor olkuskiego MOK – u Grażyna Praszelik – Kocjan, zachęcając mieszkańców do odwiedzania stoisk. Poza niepowtarzalnymi świątecznymi koszyczkami czy barankami na kupujących czekały też wielkanocne ciasta.

 

W tym roku swoje wielkanocne dzieła prezentowali przedstawiciele: Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Otwartych Serc Aktywnych Kobiet SOS w Olkuszu, zespołu z Kosmolowa, Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu, Klubu Sportowego „Flika”, Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser”, Gimnazjum nr 1 w Olkuszu, Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Olkuszu, Ośrodka Terapii Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Jeżówce oraz świetlic MOK w Braciejówce, Bogucinie Małym, Troksie i Zawadzie. 

jarmark wielkanocny 2014

jarmark wielkanocny 2014 1

jarmark wielkanocny 2014 2

jarmark wielkanocny 2014 3

jarmark wielkanocny 2014 4

jarmark wielkanocny 2014 5

jarmark wielkanocny 2014 7

jarmark wielkanocny 2014 8

jarmark wielkanocny 2014 9

 

 

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze