mok kabaret moralnego niepokoju fot 01

Kto wie, jak dla budynku Domu Kultury zakończyłyby się niedzielne wydarzenia, gdyby nie jego niedawna modernizacja. Od około 17.00 przez blisko dwie godziny sala widowiskowa wstrząsana była nieustannymi salwami śmiechu wywołanymi przez zorganizowaną grupę sprawców działających pod kryptonimem Kabaret Moralnego Niepokoju.
Wciąż trwają ustalenia, jak udało się znanym z wielu podobnych akcji osobnikom skłonić ponad trzystu olkuszan do wzięcia udziału w tak niebezpiecznym eksperymencie. Bilety wstępu zostały dosłownie w oka mgnieniu rozchwytane. Równie niepokojącym, co sejsmiczne zagrożenia, jest zdaniem obserwatorów właśnie owo masowe i zarazem graniczące z euforią zachowanie rodaków. Tym aspektem sprawy zajmują się już najwybitniejsi socjologowie i psycholodzy z wiodących ośrodków naukowych w kraju. Przeanalizują jak to możliwe, że najnowszy, w żadnej telewizji jeszcze nie pokazywany zestaw oddziaływań śmiechogennych i wstrząsotwórczych, wywołuje aż takie zainteresowanie. A dodać należy, że akcja pod niewinnie brzmiącym hasłem „Pogoda na suma” cieszy się ogromną wręcz popularnością nie tylko w Olkuszu. O wynikach badań będziemy informować na bieżąco.

Z ostatniej chwili. Zapis z kamer monitoringu ujawnił, że ludzie obecni w sali MOK krytycznego niedzielnego popołudnia, już po zakończeniu „Pogody na suma”, sami domagali się jej kontynuacji! Dwukrotnie udało im się, za sprawą wyjątkowo intensywnych i głośnych form perswazji, skłonić grupę KMN do kolejnych akcji, równie niebezpiecznych i wywołujących nowe fale wstrząsów. A i po tym zachowanie zgromadzonych na widowni jednoznacznie wskazywało, że jeszcze im mało. Należy się więc spodziewać następnych takich ekscesów w naszym jakże spokojnym na co dzień mieście. Z uwagą będziemy śledzić dalszy rozwój wypadków. W ramach przestrogi polecamy odwiedzenie świeżo uruchomionego profilu na portalu facebook: https://www.facebook.com/Trasasasa?ref=ts&fref=ts

Tekst nadesłany przez MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze