seniorzy dzieciom1

Wśród licznych atrakcji, jakie Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży w ramach „Wakacji 2016 z MOK”, było też spotkanie studentów Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z maluchami. Nie po raz pierwszy, i zapewne nie ostatni, seniorzy zorganizowali dzieciom pełne rozrywek popołudnie pod hasłem „Nie ma to jak u babci i dziadka”. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości maluchom i organizatorom. Tak jak podczas poprzednich letnich przerw w nauce, tak i w te wakacje słuchacze OUTW wyszli z inicjatywą międzypokoleniowego spotkania. Znani są, i to nie tylko w Olkuszu, z aktywności wykraczającej poza uczestniczenie w uczelnianych zajęciach. Wspomnijmy choćby tytuł Seniora Roku przyznany olkuszaninowi Andrzejowi Sulichowi, Grand Prix Przeglądu Chórów UTW wyśpiewane przez zespół olkuskiego uniwersytetu, udział studentów w Gminnej Radzie Seniorów oraz ich zaangażowanie w wolontariat.

seniorzy dzieciom2

W środę 24 sierpnia zaprosili do wspólnej zabawy małych olkuszan. Zaczęli od kwiatowych kompozycji wykonywanych z liści drzew. Cierpliwe, zawsze uśmiechnięte i obdarzone talentami pedagogicznymi studentki OUTW szybko nauczyły tej sztuki kilkuletnie dziewczynki. Efekty ich starań zasługują na wystawę.

seniorzy dzieciom3

W programie spotkania nie zabrakło też zabaw ruchowych. Zaplanowano więc m. in. rzucanie piłką w kole z zapamiętywaniem imion, które mówić mają chwytający, a potem test pamięci z wykorzystaniem parawanu z koca. Inną przygotowaną przez studentki OUTW konkurencją było chwytanie w ręczniki balonów częściowo wypełnionych wodą. Nie lada umiejętności wymagały wyścigi w przenoszeniu płatków kwiatów za pomocą rurek do napojów. Kolejną okazję do rozwijania artystycznych zdolności dzieci były kolorowanki, do których maluchy zawsze chętnie się garną.

A to zaledwie przykłady pomysłowości organizatorów spotkania, dla których nagrodą były uśmiechnięte buzie dzieci.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
7 lat temu

Podobno starzy ludzie to „energetyczne wampiry” czerpiacy energię od młodych i dlatego tak chcą z nimi przebywać …

qaz
qaz
7 lat temu

Osiem babć i czworo dzieci. Kolejny punkt programu działalności MOK szczęśliwie odfajkowany. Do sprawozdania będzie jak znalazł.

NiePiss
NiePiss
7 lat temu

A czy nie jest tak, że widok starszych osób źle wpływa na rozwój dziecka?
Tak twierdzi nasz rząd.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20327332,widok-starych-ludzi-zle-wplywa-na-rozwoj-dziecka-tak-twierdzi.html