tajemnice niezwykłego miasta

Spektakle dla dzieci na stałe wpisały się do programów imprez, które olkuski MOK przygotowuje na czas ferii i wakacji. Jakże mogłoby być inaczej, skoro w naszym mieście nie brakuje małych miłośników teatru. W pierwszym tygodniu zimowej przerwy w nauce aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury wystawili dla najmłodszych zabawną i pouczającą jednoaktówkę pt. „Tajemnice niezwykłego miasta”. W drugim tygodniu ferii, a dokładniej w czwartek 28 stycznia br. o godz. 16.00 wystąpią ponownie ze sztuką pt. „Pieski świat”.

tajemnice niezwykłego miasta2

Bohaterami „Tajemnic niezwykłego miasta” są dwie zabawki oraz ich właściciel, chłopiec o imieniu Olek. Kiedy Olek zamiast kontynuować zabawę z księżniczką oraz super bohaterem musi po raz pierwszy pójść do szkoły, zaniepokojone zabawki postanawiają wyruszyć na jego poszukiwania. Miasto zaskakuje je m.in. niebezpiecznym ruchem ulicznym i zaśmieconymi chodnikami. Na szczęście spotykają Ducha Miasta, który zachęca księżniczkę i super bohatera do dbałości o wspólne otoczenie, wyjaśnia czym są mknące po drogach „potwory”, no i tłumaczy jak trafić do szkoły Olka.

tajemnice niezwykłego miasta3

W Olkuszu bohaterowie sztuki mogli liczyć również na pomoc małych olkuszan. Maluchy chętnie i trafnie odpowiadały na pytania o to, jak segregować śmieci i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a aktorzy grający role zabawek zapraszali je do wspólnych zabaw na widowni i na scenie. Zabawy te pogłębiały i utrwalały wiedzę dzieci o podstawowych zasadach ekologii, bezpieczeństwa na drodze, ale również kultury osobistej. Fragmenty spektaklu zawierające poważne przesłania uzupełniane były licznymi komediowymi scenkami, wywołującymi salwy śmiechu zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów.

tajemnice niezwykłego miasta4

W następny czwartek, 28 stycznia br. o godz. 16.00, Krakowskie Biuro Promocji Kultury wystawi na scenie sali widowiskowej MOK spektakl pt. „Pieski świat”. Będzie to opowieść o perypetiach bezpańskich psiaków, w którą prócz troski o zwierzęta wplecione zostaną kolejne treści uwrażliwiające najmłodszych na ekologię. Serdecznie zapraszamy.

MOK Olkusz

tajemnice niezwykłego miasta5

tajemnice niezwykłego miasta6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze