wigilia osiedle centrum 2015

Tradycją olkuskiego osiedla Centrum są wigilijne spotkania seniorów. Nie inaczej było w tym roku, kiedy to grupa mieszkańców składała sobie świąteczne życzenia w Szkole Podstawowej nr 4. Była to już ósma wspólna wigilia.

Starsi mieszkańcy zawsze chętnie razem spędzają jeden z przedświątecznych wieczorów. Te szczególne spotkania w bożonarodzeniowym klimacie cieszy się sporą popularnością. Seniorom co roku towarzyszą członkowie zarządu osiedla, dyrekcja „Czwórki” oraz przedstawiciele władz miasta. – Życzę Wam wszystkiego dobrego w przyszłym roku, udanych świąt i oczywiście abyśmy spotkali się tu znów za rok – życzył na powitanie gościom przewodniczący zarządu osiedla Henryk Gamrat. Jak na świąteczne spotkanie przystało, nie mogło zabraknąć symbolicznego dzielenia się opłatkiem. Po krótkiej modlitwie odmówionej przez proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Apostoła Mieczysława Miarkę wszyscy zasiedli do wigilijnej kolacji. Dla gości była to także okazja do wspomnień i serdecznych rozmów. Zanim seniorzy powrócili do swoich domów, zaśpiewali wspólnie kilka kolęd.

Wigilię tradycyjnie zorganizował zarząd osiedla Centrum w składzie: Henryk Gamrat, Małgorzata Mróz, Artur Kryksztajn, Sylwester Madejski, Przemysław Kwiatkowski i Mateusz Kamionka. Świąteczne potrawy przygotowała olkuska firma „Kurkowscy Specjały Domowe”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 {joomplu:55977}{joomplu:55957}{joomplu:55952}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jakub syn Alfeusza
Jakub syn Alfeusza
6 lat temu

Młode pisiorki młodymi pisiorkami (donoszenie jest obrzydliwe), ale proszę Redakcję aby sprawdzić czy alkohol w szkole pito czy nie pito. I jaka jest rola Burmistrza w tym wszystkim.

pipidówa olkusz
pipidówa olkusz
6 lat temu

Zróbcie parkingi przy ul. Żeromskiego!!!

populiści precz z ..
populiści precz z ..
6 lat temu

No i zaczęło się, znowu się młode pisiorkowe populiści rzuciły się na przewodniczącego. Sami nic nie są w stanie zorganizować to wszystkim wokół zazdroszczą i tylko szpiegują i donoszą jak tajni współpracownicy za komuny. Niedawno, też gdzieś ktoś organizował jakieś spotkanie na osiedlu i na zdjęciach w artykule było widać butelki wina na stole i nikt się nie czepiał a to tylko dlatego, że to nie było na osiedlu Centrum.

Góreczka
Góreczka
6 lat temu

Jeśli to prawda – to Przewodniczący Gamrat powinien natychmiast podać się do dymisji. Z mandatu radnego i z osiedlowego. Alkohol w szkole… niesamowite. Ja poprostu nie wierzę… Mam nadzieję że to nieprawda. I to robi człowiek związany z oświatą…
Przegląd musi to wyjaśnić…

prawnik
prawnik
6 lat temu

no to się Pan Gamrat ugotował…

Z Markiem Romsickim, prawnikiem z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, rozmawia Piotr Skura

Pojawił się pomysł, by szkoły mogły zarabiać na wynajmowaniu sal organizatorom imprez lub wesel, na których podawany jest alkohol. Co Pan sądzi o tym pomyśle?

– Ustawa o wychowaniu w trzeźwości wprowadza bezwzględny zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych na terenie szkół. Mówimy więc nie tylko o budynku szkoły, ale również o wszystkich przyległych do szkoły terenach, np. boisku, placu zabaw, sali gimnastycznej. Czegoś takiego po prostu robić nie wolno.

Jeśli więc na szkolnym boisku zostanie zorganizowany gminny festyn, to nie można na nim handlować alkoholem ani go pić?

– Nie wolno wydać zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w takim miejscu oraz nie można tej sprzedaży prowadzić czy też alkoholu spożywać. Warto pamiętać, że spożywanie alkoholu na terenie objętym zakazem stanowi wykroczenie. Natomiast sprzedaż napojów alkoholowych na terenie objętym zakazem – w tym szkół – stanowi przestępstwo w myśl art. 43 ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

cyt za:
www.http://szkola.wp.pl/kat,132754,title,Alkohol-w-szkole-Nie-ma-mowy,wid,14436708,wiadomosc.html?ticaid=116468

HenioGienio
HenioGienio
6 lat temu

Czy ja dobrze widzę, że na stole pojawił się alkohol… (kieliszki) A przecież w szkole alkoholu podawać nie wolno. Czy to aby nie jest przestępstwo albo wykroczenie? I na to patrzy burmistrz Piaśnik… Skandal. Proszę o info kto sponsorował alkohol – jeśli rzeczywiście były tam %. Wigilia przecież jest za pieniążki osiedlowe czyli gminne.
Proszę o wyjaśnienia redakcję Przeglądu. Sprawa jest pilna i musi być wyjaśniona.To leży w interesie Pana Piaśnika i Pana Gamrata.

Betlejem
Betlejem
6 lat temu

Jak co roku organizatorzy nie zawiedli. Oglądałam film z wigilii dla seniorów na olkusz tv, który oddaję atmosferę tego spotkania.

ANIA
ANIA
6 lat temu

a te dwie panie na rynku przy burmistrzu tez poszly po paczki w wigilie dostacx za darmo,

też st pokolenie
też st pokolenie
6 lat temu

[quote name=”Stary”]GIEREK-czyli moje pokolenie zadłużył Polskę na 20 mld dolarów . Dzisiaj Polska jest zadłużona na ponad 300 mld . dolarów które kolejne rządy w ostatnim 25 leciu do tego doprowadziły. Co zrobiono w latach siedemdziesiątych w Olkuszu można pokazać – chętnie to zrobię: jestem olkuszaninem od siedemdziesięciu paru lat.[/quote]
Śp.EDWARD GIEREK ZADŁUŻYŁ POLSKĘ NA 20 mld ALE COŚ DLA POKOLEŃ ZOSTAWIŁ(i nie rozkradł z kolesiami).POWIAT OLKUSZ ZA śp.EDWARDA GIERKA TEŻ MIAŁ SIĘ CZYM SZCZYCIĆ I POCHWALIĆ.NATOMIAST teraz nie dość że wszystko zniszczyli,zniwelowali to nawet okradli kasę.PANIE ZACHOWAJ,A MATKO BOSKA BROŃ NAS OD ZŁODZIEI,BO ROZKRADNĄ WSZYSTKO.

Stary
Stary
6 lat temu

GIEREK-czyli moje pokolenie zadłużył Polskę na 20 mld dolarów . Dzisiaj Polska jest zadłużona na ponad 300 mld . dolarów które kolejne rządy w ostatnim 25 leciu do tego doprowadziły. Co zrobiono w latach siedemdziesiątych w Olkuszu można pokazać – chętnie to zrobię: jestem olkuszaninem od siedemdziesięciu paru lat.

Młody
Młody
6 lat temu

[quote name=”Stary”]Czekamy na Was młodzi przyjaciele. Mamy Wam wiele do przekazania. Trzeba rozmawiać.[/quote]

Co macie do przekazania ? Rodzice wasi po wojnie kraj odbudowali a wy leżąc na styropianie chcieliście innej Polski. Następnie prawie wszystko już sprzedaliście albo sprzedać pozwoliliście zadłużając do tego Ojczyznę na następnych kilka pokoleń ale za to najpierw żyliście w dostatku niewiele pracując a potem przyznaliście sobie wysokie emerytury i ciągle z życia korzystacie kosztem waszych przodków i dzieci waszych … co więc macie do przekazania ? kredyty wasze do spłacania …

Stary
Stary
6 lat temu

Czekamy na Was młodzi przyjaciele. Mamy Wam wiele do przekazania. Trzeba rozmawiać.

SS
SS
6 lat temu

[quote name=”Młody”]Wszędzie sami seniorzy, na każdym opłatku, w kółku fotograficznym, na uniwersytecie olkuskim, we władzach, nawet na spotkaniu Osiedla Młodych sami seniorzy ale czy takie przesadne inwestowanie w przeszłość ma być przyszłościowe dla Olkusza ?[/quote]
Dla aktualnej władzy to doskonała inwestycja. Seniorzy mają czas na głosowanie. Młodzi mają puste łby i liczą, że „ktoś” dobrze wybierze. Pan burmistrz i inni politycy tylko czekają na takie spotkania – promocja i marketing.

Młody
Młody
6 lat temu

Wszędzie sami seniorzy, na każdym opłatku, w kółku fotograficznym, na uniwersytecie olkuskim, we władzach, nawet na spotkaniu Osiedla Młodych sami seniorzy ale czy takie przesadne inwestowanie w przeszłość ma być przyszłościowe dla Olkusza ?