zlot przedszkolaki 2017

Wszystko zaczęło się dokładnie dziesięć klat temu w Osieku. Od tego czasu przedszkolaki z całej gminy Olkusz spotykają się w maju na corocznym zlocie, by wspólnie maszerować po urokliwych zakątkach swojej Małej Ojczyzny. W jubileuszowym wydarzeniu udział wzięło ponad trzysta osób.

Tym razem gospodarzem zlotu było Przedszkole nr 13 zlokalizowane przy SP 9 na osiedlu Słowiki. Tam też nastąpiło podsumowanie marszu. Był poczęstunek, występy artystyczne oraz zaproszenie na kolejne edycje majowego święta przedszkolaków.

Zaczęło się jednak spotkaniem przy Chacie Kocjana w Rabsztynie. Na miejscu zbiórki pojawili się przedstawiciele piętnastu gminnych placówek, czyli w sumie 299 dzieci i 35 opiekunów. Wśród piechurów nie zabrakło również Andrzeja Feliksika, który z przedszkolakami jest od samego początku wspólnych wypraw. – Za każdym razem jest tak samo: kolorowo, głośno i zabawnie. Zaczynaliśmy w Osieku, ale po drodze odwiedziliśmy też Kosmolów, Troks, Braciejówkę czy Sieniczno – przybliża historię imprezy niezawodny przewodnik z Koła SKKT przy PTTK Olkusz.

zlot przedszkolaki1

To właśnie on krótko opowiedział dzieciakom o historii Chaty Kocjana i rabsztyńskiego zamku. Po niedługiej wizycie na Kruczej Skale młodzi piechurzy ruszyli lasem w kierunku Słowików. Oczywiście nie mogło zabraknąć krótkich postojów i przerw na posilenie się przed dalszym marszem. Pogoda dopisała, więc szło się bardzo przyjemnie. Do mety dotarli wszyscy w komplecie – zadowoleni, ale i nieco zmęczeni.

O materiały promocyjne gminy Olkusz jakimi zostali obdarowani uczestnicy rajdu zadbał Punkt Informacji Turystycznej, a dzielnej postawy maluchom na mecie gratulowała wiceburmistrz Bożena Krok. Głównym organizatorem zlotu byli członkowie Koła SKKT przy PTTK Olkusz, którzy jednocześnie zapraszają na coroczny Rajd Szkolny zaplanowany na piątek 26 maja. Miejscem wyprawy będzie malowniczy Sąspów.

Zachęcamy do oglądania zdjęć z czwartkowej wyprawy dzieciaków z Rabsztyna do Przedszkola nr 13!

{joomplu:67487}{joomplu:67495}{joomplu:67445}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze