Absolwenci, nauczyciele i uczniowie olkuskiego „Mechanika”udowodnili, że sport znakomicie integruje. W drugiej edycji siatkarskiego Meczu Pokoleń zagrało pięć drużyn.
Siatkarze pierwszy raz zagrali rok temu, z okazji 110-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu. Wówczas okazało się, że związanych ze szkołą amatorów siatkówki jest wielu. Organizatorzy zapowiedzieli, że rozgrywki wpiszą się na stałe w kalendarz olkuskich imprez i będą organizowane co roku. W drugiej edycji pojawili się nowi miłośnicy zmagań przy siatce, dwie drużyny z pierwszych rozgrywek zagrały w takich samych składach.

Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem wśród grających nie zabrakło Agaty Ostrowskiej. Jedyna przedstawicielka płci pięknej w pierwszej edycji grała w zespole nauczycieli, ale po tegorocznym transferze zasiliła szeregi „Ama Serwis”. -W towarzystwie panów gra się świetnie! Taki turniej to dobra okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale i niezłej zabawy. W ten sposób krzewimy zdrowy styl i życia i pokazujemy, że sport łączy pokolenia. Na sportowej płaszczyźnie nie ma problemów  z porozumieniem się naszych obecnych uczniów, ich nauczycieli i absolwentów, którzy wiele lat temu opuścili mury szkoły. Jak widać, chętnie tu wracają – mówi Agata Ostrowska.
Zawodnicy grali systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Poza grą był też czas na pogaduszki i występy cheerleaderek – uczennic „Mechanika”.
Po zaciętych bojach na parkietach pierwsze miejsce wywalczyli „Gutkowie”, czyli Mateusz Gut, Szymon Imiołek, Bartosz Pasich, Grzegorz  Skorupka i Grzegorz Sypień. Drugie miejsce na podium zajęły „Belfry” w składzie: Adam Borecki, Sławomir Haberka, Zbigniew Pacia, Dariusz Skałbania, Roman Spiżewski oraz  Tomasz Stanek. Brąz przypadł „Kolegom z wiaderka”: Wojciechowi Gałce, Michałowi Honiekowi, Dawidowi Karasiowi, Grzegorzowi Kasperkiewiczowi, Kamilowi Rakowi, Pawłowi Rybczyńskiemu i Pawłowi Włodarczykowi.
Drużyna „Ama Serwis”, w której grali: Rafał Grondal, Sebastian Kowal, Agata Ostrowska, Wojciech Pietraszewski, Mariusz Trzcionkowski, Adam Zalewski oraz Rafał Szczepankiewicz, uplasowała się na czwartej lokacie. Piąty był „Grom”, czyli  Marek  Jałowiec, Wiesław Czekaj, Janusz Czeladzki, Stanisław Krupa, Stanisław Łydka i Jerzy Skowroński.
Turniej zorganizowali nauczyciele „Mechanika”: Agata Ostrowska, Adam Borecki i Sławomir Haberka. Nagrody dla siatkarzy ufundowały Zakłady Górniczo – Hutnicze  „Bolesław”. O gastronomiczną stronę imprezy zadbali rodzice uczniów.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:16329}{joomplu:16330}{joomplu:16331}{joomplu:16332}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze