silvers warriors

Brak upragnionego awansu do I ligi wcale nie zniechęcił olkuskich futbolistów amerykańskich, którzy walkę o sportowe marzenia zapowiadają także na obecny rok. Przygotowania do nowego sezonu trwają, a ich ważnym punktem jest najbliższy mecz kontrolny z Żyliną Warriors.

Będzie to pierwszy w historii międzypaństwowy sprawdzian Silvers. Ekipa z Żyliny to obecny wicemistrz słowackiej ekstraklasy FA. Faworytami będą rywale, ale nikt z obozu „Srebrnych” nie zamierza rezygnować z gry o korzystny wynik. – Poziom sportowy na Słowacji jest nieco niższy niż w Polsce, dlatego mimo że szanujemy rywali, to wierzymy także we własne umiejętności. Kończymy pierwszy etap przygotowań do rozgrywek, gdzie nacisk kładliśmy na wytrzymałość i siłę fizyczną. To były męczące długie tygodnie, dlatego ten pojedynek będzie dla nas małą odskocznią od codziennych treningów – mówi Marcin Michalczewski trener Silvers.

Wybór sparingowego rywala nie był przypadkowy. Obecnie grono zawodników reprezentujących kiedyś barwy Zagłębia Steelers, teraz przygodę z FA kontynuuje właśnie na Słowacji, dlatego graczy Warriors na przyjazd do Dąbrowy Górniczej nie trzeba było długo namawiać.

Areną międzynarodowego debiutu olkuszan będzie obiekt ze sztuczną nawierzchnią w Dąbrowie Górniczej – Tucznawie. Z jednej strony naturalne boiska po zimie są jeszcze mocno nasiąknięte wodą, a z drugiej Silversi chcą się pokazywać również poza Olkuszem. – Nasza kadra liczy obecnie 40 zawodników, z których duża część przyjeżdża do nas na zajęcia z Zagłębia i innych śląskich miejscowości. To ukłon w ich stronę, ale i szansa na zaprezentowanie się przed nieco inną publicznością – zaznacza trener Michalczewski.

Spotkanie, mimo iż tylko towarzyskie, będzie miało swoją godną oprawę do jakiej „Srebrni” już przyzwyczaili swoich kibiców. Mecz z mikrofonem poprowadzi prawdziwy ekspert futbolu amerykańskiego Dawid Biały. Pierwszy gwizdek w sobotę 4 marca o godz. 13:00.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze