wasze interwencje nowe

W skład Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu wchodzą także świetlice wiejskie. W jednej z nich zdaniem mieszkańców od ponad pół roku nie działa internet, co mocno utrudnia prowadzenie zajęć i codzienne funkcjonowanie. Chodzi o Niesułowice. Zdaniem urzędników, problem leży po stronie korzystających z sieci.

Do naszej redakcji zadzwonił sołtys Niesułowic, skarżąc się na brak połączenia internetowego w świetlicy. Taka sytuacja trwa już dłuższy czas. Najpierw internet był bardzo słaby, teraz od sześciu miesięcy nie ma go wcale. Zdaniem miejscowej społeczności próby reagowania w tej sprawie w urzędzie nie przynoszą żadnych skutków.

Temat przedstawiliśmy rzecznikowi olkuskiego magistratu Michałowi Latosowi. Ten przy pomocy firmy świadczącej usługi internetowe zbadał szczegółowo sytuację. – Kontrola w Niesułowicach wykazała, że łącze internetowe działa, jednak został przekroczony miesięczny limit danych, w wyniku czego prędkość dostępu do sieci zwalnia do 64kB/s – mówi przedstawiciel UMiG-u, dodając, że historia otwieranych stron na poszczególnych komputerach potwierdza tylko, że internet w świetlicy w ostatnim czasie na pewno działał.

– W ostatnim półroczu nie było żadnych zgłoszeń ws. braku łącza sieciowego w świetlicy w Niesułowicach. Niestety lokalizacja obiektu nie pozwala na podłączenie innego usługodawcy internetowego – dodaje Michał Latos.

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
RonaldnioltheonRomualdLgotka Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ronaldniol
Ronaldniol

[quote name=”Romuald”]Niesułowice od dawna traktowane są na oddzielnych zasadach. Nie bez przyczyny co niektórzy olkuscy notable na przekształceniu gruntów w tej miejscowości zarobili na tym majątek. (patrz; gazeta krakowska nr 471308 z 2011 r). Kto kupił za bezcen w 1997 r grunty orne, po ich przekształceniu na działki budowlane posiada miliony.[/quote]

Posiadasz wiedzę o nieprawidłowościach to zgłoś do Prokuratury. Bez dowodów mnie ten wpis do niczego nie przekonał chyba tylko do tego, że obsobaczając innych sam coś chcesz ugrać. W tym mieście takich nieudaczników jak ty jest wielu.

theon
theon

to skąpe gumofilce – 40 zł na internet im szkoda 😳

Romuald
Romuald

Niesułowice od dawna traktowane są na oddzielnych zasadach. Nie bez przyczyny co niektórzy olkuscy notable na przekształceniu gruntów w tej miejscowości zarobili na tym majątek. (patrz; gazeta krakowska nr 471308 z 2011 r). Kto kupił za bezcen w 1997 r grunty orne, po ich przekształceniu na działki budowlane posiada miliony.

Lgotka
Lgotka

I o co tyle szumu, jak teraz każdy w domu ma internet. Wykorzystają limit i zganiają na Urząd. Może to jakaś pokazówka przed przyszłorocznymi wyborami.