silvers rekrutacja marzec

Jeżeli szukasz sposobu na efektywne spędzanie wolnego czasu, czy nowych wyzwań – to propozycja dla Ciebie! W niedzielę, 22 marca o godz. 10:00 na boisku sportowym na Pomorzanach, odbędzie się rekrutacja do drużyny futbolu amerykańskiego Silvers Olkusz. Oprócz chęci, stroju sportowego i butelki wody, wystarczy, że masz 17 lat. To niewiele biorąc pod uwagę atrakcyjną przyszłość, jaka cię czeka.

Silversi to jedyni przedstawiciele FA w powiatach: olkuskim i chrzanowskim. Uczestniczą w rozgrywkach PLFA nieprzerwanie od 2012 roku. Stowarzyszenie powstało przed czterema laty. Od tego czasu drużyna liczy przeszło 40 osób. Oprócz fascynacji dyscypliną czerpaną zza Oceanu, „Srebrni” mogą liczyć też na profesjonalny sztab szkoleniowy. Sukcesywna praca skutkuje stałym podnoszeniem umiejętności graczy, którzy po początkowej serii porażek, w ostatnim sezonie odnieśli historyczne zwycięstwo z Ravens Rzeszów.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w nasze szeregi. Gwarantujemy niezapomnianą przygodę i emocje na najwyższym poziomie – mówi Szymon Sroka z obozu Silvers.

Najbliższa rekrutacja oficjalnie otworzy wiosenne przygotowania futbolistów do nadchodzącego sezonu. Dopiero w niedzielę „Srebrni” po raz pierwszy w tym roku założą sprzęt meczowy, jednak to wcale nie oznacza, że do tego czasu próżnowali. Zawodnicy trenują bowiem od połowy grudnia, głównie w siłowniach i zajęciach z taktyki. Z początkiem marca rozpoczęli zajęcia w terenie – dwa razy w tygodniu, na orliku w Trzebini i na boisku na Pomorzanach. Pierwsze ligowe spotkanie w ramach nowego sezonu II ligi Silversi rozegrają pod koniec czerwca. W ramach przygotowań do rozgrywek, w których olkuszanie zamierzają walczyć o udział w play-offach, „Srebrni” rozegrają dwa sparingi.

Po ubiegłorocznym połączeniu sił z Grizzlies Chrzanów, zespół został solidnie wzmocniony. Zimą do Silversów dołączyli kolejni zdolni zawodnicy – młodzieżowcy i gracze z ligowych „ósemek” Zagłębia Steelers. Nadchodzący sezon ma być najlepszy w czteroletniej historii klubu. Aby tak się stało, futboliści myślą nie tylko o silnej kadrze, ale również o mocnej obsadzie stanowisk osób funkcyjnych. Trenerem zespołu wzorem ubiegłego roku będzie Marcin Michalczewski. Zmiany nastąpiły natomiast na najwyższych stanowiskach. Nowym prezesem klubu został Szymon Kaczmarczyk, a jego zastępcą Mirosław Mędrek.

Jednym z ważniejszych zadań działaczy będzie pozyskiwanie środków od prywatnych sponsorów. Z pieniędzmi wśród „Srebrnych” było zawsze krucho. Gdyby nie składki członkowskie oraz wsparcie pojedynczych firm, olkuscy przedstawiciele FA pewnie nie doczekaliby 2015 roku. Teraz z finansami, podobnie jak na boisku z wynikami – ma być dużo lepiej. Pierwszy sukces już jest. Po długich staraniach Silversi w końcu będą mogli liczyć na pomoc ze strony miasta. W ramach dotacji na wspieranie rozwoju sportu, futboliści dostaną z magistratu 5 tysięcy złotych. To pozwoli im uregulować należności związane z wpisowym do rozgrywek i skompletować zestaw niezbędnych dokumentów.

– Chcemy się rozwijać. Obok planów na włączenie się do walki o awans, chcielibyśmy już niebawem rozpocząć starania o powstanie drużyny juniorskiej. Stąd nasza obecność i pokazy w szkołach na terenie całej gminy. Dodatkowo sukcesywnie zbieramy certyfikaty trenerskie, biorąc udział w szkoleniach odbywających się w całym kraju – przyznaje Piotr Mędrek, który w klubie jest od pierwszych dni jego funkcjonowania. – Dostrzegamy spory potencjał w młodych ludziach. Muszą tylko uwierzyć w to, że są w stanie sięgać po dobre wyniki – dodaje Szymon Sroka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Teresa
Teresa
6 lat temu

Silvers Olkusz 24 : 6 Highlanders Beskidy !! Gratulacje 😉 https://www.facebook.com/SilversOlkusz