wigilia rynek2015

Jak co roku, olkuski rynek stał się miejscem wigilijnego spotkania mieszkańców. I tym razem kilkaset osób miało okazję skosztować świątecznych potraw, a potrzebującym rozdano bożonarodzeniowe paczki. Tym razem jednak olkuszanie mieli okazję uczestniczyć nie w jednej, ale dwóch wigiliach, które odbyły się jedna po drugiej.

Przypomnijmy, że w weekend poprzedzający święta Bożego Narodzenia mieszkańcy gromadzą się na olkuskiej starówce, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Pomysłodawcą spotkań wigilijnych na rynku jest poseł Jacek Osuch, który we współpracy z władzami miasta i powiatu, od czterech lat organizował imprezy niosące pomoc potrzebującym. W tym roku jednak odbyły się dwie wigilie. Jedna organizowana przez władze miasta, a druga przez posła Jacka Osucha.

Wspólne kolędowanie rozpoczęło się o godzinie 10:00, kiedy to burmistrz Roman Piaśnik przywitał zgromadzonych na rynku mieszkańców. Do składanych życzeń dołączyła się również posłanka Lidia Gądek oraz księża olkuskich parafii.

– Mam nadzieję że to spotkanie przybliży nas do cudownej atmosfery Bożego Narodzenia, a nadchodzący rok będzie nam obfitował w sukcesy zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Życzę wszystkim Państwu pogody ducha i sukcesów, abyśmy mogli za rok ponownie spotkać się na tym pięknym rynku i wspólnie kolędować – mówił burmistrz Roman Piaśnik.

Na przybyłych mieszkańców na olkuskim rynku czekały stragany ze świątecznymi specjałami, poczęstunek oraz paczki dla potrzebujących. Wszystko dzięki współpracy urzędników magistratu oraz pracowników olkuskiego MOKu i MOSiRu oraz wsparciu darczyńców.

Wigilię rozpoczęto od wspólnej modlitwy i poświęcenia opłatków. Zanim wszyscy zaczęli składać sobie świąteczne życzenia, harcerze z Hufca ZHP przekazali mieszkańcom betlejemskie światełko pokoju.

Po zakończeniu wigilii organizowanej przez olkuski magistrat, przyszedł czas na świąteczne spotkanie zorganizowane przez posła Jacka Osucha. Było to jubileuszowe, piąte spotkanie organizowane przez posła i jego współpracowników na olkuskim rynku. I tym razem nie obyło się bez wspólnego kolędowania, świątecznego poczęstunku, rozdawania paczek dla potrzebujących oraz wspólnego łamania się opłatkiem i życzeniami.

Na zaproszenie posła Osucha, w wigilii na rynku wzięli także udział goście specjalni – wicemarszałek Sejmu RP, Ryszard Terlecki, oraz Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, który odczytał list premier Beaty Szydło.

– Dziękuje wszystkim za pomoc i wsparcie. Szczególne słowa wdzięczności kieruje do licznego grona sponsorów. Dzięki otwartości Waszych serc pomogliśmy naprawdę wielu osobom – komentuje całe wydarzenie olkuski parlamentarzysta.

{joomplu:55900}{joomplu:55879}{joomplu:55861}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zenon Dębski
Zenon Dębski
6 lat temu

[quote name=”muszka”][quote name=”celownik”]Coś mi się wydaję,że poseł p.Osuch grubszy od p.Gbura Piaśnika.CO NAJMNIEJ 50% UPOSAŻENIA MOŻNA IM ZABRAĆ Z CZYSTYM SUMIENIEM.[/quote]
Pan Prezes PiSu Jarosław Kaczyński zrzekł się emerytury z ZUSu i nie pobiera emerytury,Więc Panowie poseł i burmistrz też powinni świecić przykładem i coś w tym temacie zrobić.[/quote]
BYŁY SZEF ANTY KORUPCJI PAN KAMIŃSKI ZRZEKŁ SIĘ KILU TYSIĘCZNEJ ODPRAWY JAKA MU PRZYSŁUGIWAŁA ZGODNIE Z PRAWEM-ciekawe czy w naszym powiecie takie cuda u władców miały by miejsca w co ja wątpię.

mł.insp. Lipiński
mł.insp. Lipiński
6 lat temu

Jak to napisał Pan Jerzy Nagawiecki w Serwisie Jurajskim nikt nie ma patentu na Wigilię. Nie chodzi o to by się kłócić, poróżnić. W tak ważnym dla nas okresie powinniśmy się dogadywać a nie przypisywać sobie zasługi bo nie wiadomo jaki los nas w życiu spotka. Kiedyś moja Firma wspierała Wigilie, Fundacje, Stowarzyszenia, osoby potrzebujące, starsze, dzieci, młodzież. Dziś sam jestem osobą nie zamożną ale potrafię jeszcze coś dać dla innych. Podzielić się.
Dobrze że Burmistrz robi Wigilie dla Mieszkańców, wspólnie ze swoimi służbami. Wspólnie z jednostką miejską stworzoną dla potrzebujących czyli Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Osoby które dostały talony z MOPS będą mogły odebrać paczki przed samymi Świętami Bożego Narodzenia. Mieszkańcy będą mogli choć przez chwilę poczuć Magię Świąt, podzielić się opłatkiem zaśpiewać kolędy, chwalić Boga. Mieszkańcy będą mogli skosztować potraw Wigilijnych, które przygotują za darmo, społecznie w szczytnym celu restauratorzy, właściciele firm gastronomicznych. Spotkanie Wigilijne powinno łączyć a nie dzielić. Wspólnie dla dobra Mieszkańców. Ciesze się że Burmistrz pamiętał o Strzelcach, ze mogą się przydać dla ludzi i coś wnieść. Przykre jest że Poseł, którego bardzo szanuję i dla którego kiedyś byłem gotów walczyć zapomniał.

UMiG
UMiG
6 lat temu

[quote name=”Młody”]Otrzymanie dla całej rodziny paczki świątecznej o wartości 30 zł naprawdę może być upokarzające, tym bardziej że opublikowano listę 67 bogatych i hojnych sponsorów w tym nawet wodociągi olkuskie …[/quote]
”Młody to jest reklama jacy to dobrzy,hojni przedsiębiorcy w większości kolesie burmistrza.Na tej stronie mało był też lansowany burmistrz,to dzisiaj opublikowali nową stronę z burmistrzem na czele. Nawet opłatki katolik ks.rozdaje.To jest tak rodem z PZPR,burmistrz idzie z wiatrem.

Młody
Młody
6 lat temu

Otrzymanie dla całej rodziny paczki świątecznej o wartości 30 zł naprawdę może być upokarzające, tym bardziej że opublikowano listę 67 bogatych i hojnych sponsorów w tym nawet wodociągi olkuskie …

kwatermistrz
kwatermistrz
6 lat temu

Strzelcy wspierali Wigilię z dobrego serca. ” Bogu na chwałę ludziom na pożytek” I tego trzymają się nadal. Czym się przysłużyli ktoś już napisał. Od początku na rynku przycinali choinki, ustawiali je, pomagali rozkładać namioty. Montowali barierki wspólnie z pracownikami MOSiR-u, wydawali paczki. Pilnowali porządku. Świętowali narodziny Jezusa. Wspólnie z Mieszkańcami śpiewali kolędy. I tak będzie w tym roku. Nigdy nie przypisywałem sobie choćby odrobiny „zasług” bo robiliśmy to z wynikającej potrzeby i dla Ludzi potrzebujących, samotnych. Choć pamiętam że sam prosiłem o pieniążki Przewodniczącego Solidarności Tomka Zaborowskiego z ZGH Bolesław i tą kasę otrzymałem. Chwała mu za to. Tak samo jak Panią Monikę Nawarę ze SKOK-u Jaworzno:) Dziękuję. To była moja Teściowa dzwoniła do swojego kuzyna, Jana Wołocha, biznesmena, Właściciela Hurtowni Spożywczej „WOŁOCH” o rabat na paczki świąteczne. I Pan Poseł i Fundacja Strzelecka go otrzymała. Skutkowało to większą ilością paczek i produktów dla mieszkańców mniej zamożnych.

kwatermistrz
kwatermistrz
6 lat temu

Przy wydawaniu paczek służbę będą pełnili STRZELCY. Tak jak przez lata. Od początku strzelcy wspierali Wigilię na rynku. To jeden ze strzelców pracujący w Koksowni sierż. August Pasztaleniec „załatwił” Catering, który obsługuje stołówki w tym Zakładzie a potrawy przygotował za półdarmo.To sierż. August Pasztaleniec, wtedy członek „Solidarności” wyprosił wsparcie od Solidarności z Koksowni u Radnego Józefa Filasa, też członka Solidarności. To na konto Fundacji Strzeleckiej wpływały wpłaty od Sponsorów. To Fundacja Strzelecka płaciła za faktury, za paczki. To Komendant Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej „Strzelec”mjr. Paweł Wasążnik przyjechał z Łodzi na Wigilie.

Młody
Młody
6 lat temu

Czy nie lepiej było się wcześniej dogadać bo teraz:
– cały Powiat z was się śmieje ……..

pocyngiel
pocyngiel
6 lat temu

[quote name=”celownik”]Coś mi się wydaję,że poseł p.Osuch grubszy od p.Gbura Piaśnika.CO NAJMNIEJ 50% UPOSAŻENIA MOŻNA IM ZABRAĆ Z CZYSTYM SUMIENIEM.[/quote]
Pieniążków jest dużo tylko ustaw w sejmie porobić trochę weryfikacji zrobić od wymiaru sprawiedliwości,powiat,starostwo,gminę,ZUS,KRUS,US i kasy będzie cho,cho i jeszcze więcej.

muszka
muszka
6 lat temu

[quote name=”celownik”]Coś mi się wydaję,że poseł p.Osuch grubszy od p.Gbura Piaśnika.CO NAJMNIEJ 50% UPOSAŻENIA MOŻNA IM ZABRAĆ Z CZYSTYM SUMIENIEM.[/quote]
Pan Prezes PiSu Jarosław Kaczyński zrzekł się emerytury z ZUSu i nie pobiera emerytury,Więc Panowie poseł i burmistrz też powinni świecić przykładem i coś w tym temacie zrobić.

celownik
celownik
6 lat temu

Coś mi się wydaję,że poseł p.Osuch grubszy od p.Gbura Piaśnika.CO NAJMNIEJ 50% UPOSAŻENIA MOŻNA IM ZABRAĆ Z CZYSTYM SUMIENIEM.

Starzec
Starzec
6 lat temu

[quote name=”Strzelcy”]”Na przybyłych mieszkańców na olkuskim rynku czekały stragany ze świątecznymi specjałami, poczęstunek oraz paczki dla potrzebujących. Wszystko dzięki współpracy urzędników magistratu oraz pracowników olkuskiego MOKu i MOSiRu oraz wsparciu darczyńców”.
A Strzelcy przybyli sobie popatrzeć Panie Flita.[/quote]
Natomiast spec.od chor. samorządowych przybyła podobnie jak gbur trochę się polansować rozpisać kilometrówki z sejmu,przychodni i działalności prywatnej oraz wiele innych atrakcji o których nie napiszę.

Strzelcy
Strzelcy
6 lat temu

„Na przybyłych mieszkańców na olkuskim rynku czekały stragany ze świątecznymi specjałami, poczęstunek oraz paczki dla potrzebujących. Wszystko dzięki współpracy urzędników magistratu oraz pracowników olkuskiego MOKu i MOSiRu oraz wsparciu darczyńców”.
A Strzelcy przybyli sobie popatrzeć Panie Flita.