KPR Ruch Chorzów – SPR Olkusz 38:26 (23:17)

Piłkarki ręczne mają wolne od ligowych zmagań, bowiem swoje mecze rozgrywa Reprezentacja Polski. Nie oznacza to jednak urlopów. W klubach poprawiają niedociągnięcia, pracują nad wzmocnieniem organizmów i „sparują”. Dla olkuskiego SPR-u, była to okazja do zmierzenia się z rywalem renomowanym – Ruchem Chorzów, na co dzień dzielnie radzącym sobie w Superlidze.

Trener Olszewski od początku pracy w Olkuszu podkreśla, że różnica między I ligą a ekstraklasą żeńskiego szczypiorniaka jest ogromna. Coś jest na rzeczy, bowiem „Lwice”, które w rozgrywkach gromią praktycznie każdego przeciwnika, w starciu z „Niebieskimi” nie miały wiele do powiedzenia i poniosły wyraźną, bo dwunastobramkową porażkę.

W obu zespołach brakowało kilku ważnych ogniw. SPR musiał sobie radzić m.in. bez Marty Wawrzynkowskiej i Alicji Fierki, które przebywają na zgrupowaniu kadry młodzieżowej. Ala dołączy także do kardy seniorek. Pierwsza faza pojedynku bardzo wyrównana, ale z każdą minutą  zarysowywała się coraz większa przewaga gospodyń. W Ruchu ewidentnie swój dzień miała Karolina Jasinowska, która przyćmiła Kingę Polenz czy Joannę Rodak. Po stronie „Lwic” podobała się w szczególności Paula Przytuła. „Przytulance” kroku dotrzymywały Paulina Leszczyńska oraz Monika Pastwa. Jednak trzy zawodniczki, wobec chorzowskiego kolektywu – bardziej ogranego i doświadczonego – to było stanowczo zbyt mało, aby sprawić niespodziankę. Tak więc po długiej serii bez porażki, ta wreszcie przyszła. Dobrze, że nastąpiło to podczas przerwy w rozgrywkach, a nie w ich trakcie. Czasem kubeł zimnej wody jest ukojeniem na rozgrzane głowy. Po raz kolejny potwierdziły się też słowa trenera Olszewskiego: – Jesteśmy za mocni na pierwszą ligę i stanowczo za słabi na Ekstraklasę. Co z tym fantem zrobić? Ciężko powiedzieć. Jak na razie trzeba skupić się na rundzie rewanżowej i walce o pierwszą pozycję w tabeli z Olimpią/Beskid Nowy Sącz. Na snucie superligowych planów czas jeszcze przyjdzie.

KPR Ruch Chorzów – SPR Olkusz 38:26 (23:17)

SPR Olkusz: Knapik – Przytuła 7, Leszczyńska 6, Pastwa 5, Giera 3, Tarnowska 3, Karwacka 2, Kompała, Kantor.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze