spar5

„Jestem silny, zdrowy, do zawodów gotowy” – pod takim hasłem przebiegała III Spartakiada Przedszkolaków Miasta i Gminy Olkusz. W tym roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolno – Integracyjnego nr 1 w Olkuszu sprawności sportowe zdobywały sześciolatki z jedenastu placówek.

Zanim przystąpiono do rywalizacji, każda drużyna przedstawiła okrzyki zachęcające do zawodów. Dla zespołów przygotowano czternaście konkurencji, tyle, ile osób liczyła każda z drużyn. Dzieci sprawdzały swoje umiejętności m. in. w poszukiwaniu skarbów, slalomie, bieganiu oraz rebusach sportowych. Po podliczeniu punktów na trzeciej lokacie uplasowali się sportowcy z Przedszkola nr 7. Dwie ekipy uzyskały taką samą, największą liczbę punktów. O ostatecznym zwycięstwie zdecydowała dogrywka – przeciąganie liny. Tutaj lepsza okazała się drużyna z Przedszkola nr 9, a drugie miejsce zajął zespół z Przedszkola nr 3. Laureatom wręczono nagrody, a wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i słodycze.
Organizatorzy imprezy to Przedszkole Integracyjne nr 9 w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Nad przebiegiem zawodów czuwała Anna Skręt.

spar1

spar4

spar3

spar6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze